3 x v hoteli
3 x kontinentálne raňajky
Luxusný klimatizovaný autokar
1. deň – odchod zo SR v ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. V poludňajších hodinách príchod do Mariboru, prehliadka mesta ležiaceho na rieke Dráve: gotická katedrála z 12. st., renesančná radnica na Hlavnom námestí, zámok, prístavná časť Lent s nábrežím. Transfer a návšteva mesta Celje s dominantou celjským hradom týčiacim sa nad mestom a renesančným zámkom. Transfer do hotela v blízkosti Ljubljany.
2. deň – raňajky, návšteva unikátnej jaskyne Postojnska Jama, ktorá je jednou z hlavných turistických atrakcií krajiny - pre návštevníkov je sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb – časť prehliadky vláčikom. Návšteva Predjamskeho hradu, ktorý je doslova prilepený k skale. Popoludní prehliadka Ljubljany, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Plečnik sa významnou mierou podieľal na rekonštrukcii a prestavbe Pražského hradu v prvej tretine 20. storočia. Ljubljanský hrad poskytuje pekný výhľad na celé mesto, prehliadka ďalej pokračuje prechádzkou
krásnym historickým centrom mesta ku známym mostom cez rieku Ljubljanicu - Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s unikátnou výzdobou. Večer návrat do hotela.
3. deň – raňajky, prehliadka malebného mestečka Škofja Loka. Transfer k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica, výlet lanovkou na horu Vogel. Večer ubytovanie v hoteli.
4. deň – raňajky, transfer do mestečka Bled, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Plavba loďkou na ostrovček a návšteva barokového kostola. Po prehliadke odchod cez Rakúsko, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.
(zmena programu vyhradená)
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Komplexné poistenie 2,50 EUR/osoba/deň.
Ostatné doplatky: za 1-lôžkovú izbu 90,- EUR, miestenka 7,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA - bez príplatkov, NZ, TO, PE, PN - 7,- EUR, TN, ZH, PD, NM, DV - 9,- EUR, BB, ZV, ZA, PB, MT - 11,- EUR.
Upozornenie: Pre kolektívy možnosť určenia si termínu podľa vlastného výberu, cena podľa dohody v závislosti od počtu osôb (zľavy pre skupiny už od 10 osôb).




