Hodnotenie klientov:  8
* * * *
Letecky

Saint George Palace

Grécko - Korfu
Novopostavený hotel obklopený príjemnou zeleňou v tichšom stredisku Agios Georgios s krásnou piesočnatou plážou a veľmi pekným výhľadom do okolia. Je vhodný pre klientov všetkých vekových kategórii.
Poloha:
v stredisku Agios Georgios na severozápade ostrova, 250 m od širokej piesočnatej pláže, 300 m od centra, v ktorom sa nachádza niekoľko obchodíkov, reštaurácií a taverien, od letiska a mesta Kerkyra je hotel vzdialený cca 30 km.
Hotel:
priestranná vstupná hala s recepciou, Wi-Fi na recepcii zdarma, hlavná reštaurácia, bar, bazén a detský bazén (ležadlá a slnečníky zdarma), bar pri bazéne,  požičovňa automobilov, lekár na zavolanie, opatrovanie detí, detské ihrisko, stolný tenis, 2 krát do týždňa vystúpenie so živou gréckou hudbou.
Izby:
moderné dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky alebo priestrannejšie superior izby sú vybavené klimatizáciou, SAT-TV, telefónom,  mini-chladničkou, trezorom (za poplatok), vlastným sociálnym zariadením, sušičom na vlasy, balkónom alebo terasou.  V hoteli sú k dispozícii aj izby pre 4 osoby (v niektorých izbách je 3. a 4. lôžko poschodová posteľ).
Stravovanie:
all inclusive formou bufetu s obsluhou - raňajky, obedy a večere, počas dňa ľahké občerstvenie, neobmedzená konzumácia nealkoholických a miestnych alkoholických nápojov od 10:00 do 23:00 hod.
Pláž:
široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a priezračne čistou vodou vhodnou na potápanie a šnorchlovanie. Ležadlá a slnečníky na pláži (za poplatok), vodné športy na pláži (za poplatok).
Doprava:

letecká

Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Klasický okruh ostrovom – okružná prehliadka s návštevou najzaujímavejších miest ostrova, ako je hlavné mesto Kerkyra, polostrov Kanoni, zámok Achilion, Paleokastritsa.  

Aqualand – jeden z najmodernejších a najnovších vodných parkov v Európe s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých. 

Lodný výlet na ostrov Paxos a Parga – plavba pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na ostrov Paxos spojená s prehliadkou mestečka Gaios. V popoludňajších hodinách plavba do mesta Parga, prehliadka mesta, návšteva stredovekého hradu, kúpanie a nákup suvenírov. 

Výlet do mesta Korfu – prehliadka mesta (Námestie Spianada, Nová pevnosť, archeologické a byzantské múzeum, Kostol sv. Spyridiona, Palác sv. Michala a Juraja). 

Albánsko – plavba z Korfu do prístavu Saranda v Albánsku. Polhodinová prehliadka mesta Saranda so sprievodcom, možnosť návštevy archeologického miesta Butrint s antickými pamiatkami alebo výlet k jazeru Modré oko.
Informácie o krajine a stredisku:
KORFU

Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, s rovnomenným hlavným mestom, je najsevernejší z Iónskych a najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovočistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Milovníci dobrých jedál určite ocenia kulinárske špeciality gréckej kuchyne a pohostinnosť miestnych obyvateľov pri posedení v miestnych tavemách. Aj obdivovatelia historických pamiatok si tu prídu na svoje. Prechádzka hlavným mestom ostrova, Kerkyry, bude pre návštevníkov nezabudnuteľnou spomienkou. Uličky starého centra, noblesné kostoly a benátske domy zachovávajú jeho stredoveký charakter. Najväčšie námestie novej časti mesta, Spianada alebo Esplanade, je považované za najkrajšie v Grécku. Neoklasický zámok Achillion, ktorý dala postaviť cisárovná Sisi, patrí k najzaujímavejším pamiatkam ostrova s množstvom umeleckých diel. Vyhliadkové terasy s palmami, odkiaĺ sa návštevníkom naskytne nádherný výhľad na Kerkyru a zámocký park s impozantnými sochami umierajúceho a víťazného Achilla, sú tými najkrajšími miestami zámku. Kláštor Panagía Vlachéma, neďaleko ktorého sa nachádza známy Myší ostrov (Pontikonisi), patri k najfotografovanejším oblastiam ostrova. Ostrov opakovane priťahuje turistov nielen svojou bohatou históriou ale aj nezabudnuteľnými prírodnými scenériami. Zátoka v tvare srdca - Paleokastritsa, patri k najkrajším kútom ostrova. Turistická oblasť Sidari je vďaka prírodnej atraktivite Canal D’ Amour najvyhľadávanejším miestom ostrova. Ak navštívite Korfu, spoznáte zaujímavé miesta tohto výnimočného gréckeho ostrova s neopakovateľnou dovolenkovou atmosférou.


Zobraziť na mape (39.7156410000, 19.6851700000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri