Hodnotenie klientov:  8.1
* * * *
Letecky

Hotel Baia Tropea

Taliansko - Kalábria - PARGHELIA
vypredané

NIE SÚ AKTUÁLNE ŽIADNE TERMÍNY, PRIPRAVUJEME PRE VÁS PONUKU NA SEZÓNU 2018!

Hotel Baia Tropea svojou výhodnou polohou neďaleko mestečka Tropea, ktorú nazývajú Perlou Kalábrie, postavený natzv. „Pobreží bohov“, je predurčený na nezabudnuteľnú dovolenku a je vhodný pre klientov všetkých vekových kategórií aj rodiny s deťmi. Rezort je postavený vo svahu pri nádhernej bielej pláži.

Poloha:

priamo na pláži, 2 km od mestečka Parghelia a 4 km od mestečka Tropea.

Hotel:
hotel je rozdelený na 2 časti a celkom disponuje 150 izbami. Prvá hotelová budova sa nachádza cca 30 m od pláže a v tesnej blízkosti bazénu so slnečníkmi a ležadlami, má vstupnú halu s recepciou, reštauráciu, bar. V tejto budove sa nachádzajú izby POOL a BASIC. Druhá časť hotela sa nazýva PANORAMICA a nachádza cca 250 m od pláže vo svahu s prekrásnym výhľadom. V areáli je aj tenisový kurt, 2 parkoviská – jedno strážené za poplatok vedľa recepcie a druhé nestrážené parkovisko, ktoré je zdarma, cca 150 m od recepcie. V celom rezorte sa platí len kartami, ktoré si môžete dobiť priamo na recepcii, nevyčerpaná suma Vám bude pri odchode vrátená. Wi-Fi v recepcii hotela za poplatok. V rezorte premáva plážový mikrobus.
Izby:
dvojlôžkové izby typu PANORAMICA, POOL a BASIC sú s možnosťou dvoch prísteliek (rozkladacie dvojlôžko alebo poschodová posteľ), majú sociálne zariadenie, sušič na vlasy, barovú chladničku, TV, klimatizáciu. Izby typu POOL (za doplatok) sa nachádzajú na prízemí, alebo na prvom poschodí a sú otočené k bazénu a k moru a všetky majú balkón alebo terasu. Izby BASIC sa nachádzajú na prízemí, alebo na 1. poschodí a sú otočené smerom na stráň. Izby PANORAMICA sú vo svahu a majú balkón alebo terasu s panoramatickým výhľadom.
Stravovanie:

ALL INCLUSIVE PRI LETECKOM ZÁJAZDE - raňajky formou bufetových stolov, obed a večera formou výberu z 2 druhov 1. a 2.chodu. Obloha, šaláty, ovocie alebo zákusok sú podávané formou bufetu. V rámci all inclusive sú počas obedov a večerí podávané nápoje: víno biele a červené, perlivá a neperlivá voda, pomarančový a citrónový nápoj, čapovaný sprite, džúsy. Nápoje podávané vo vyhradenom bare od 10:00 do 24:00 hod.: perlivá a neperlivá voda, čapované nápoje, džúsy, pivo, biele a červené víno, rum, gin, whisky, vodka, vermount, amaro (miestnej výroby). Ľahké občerstvenie 2 x denne.

PLNÁ PENZIA NA INDIVIDUÁLNU DOPRAVU - raňajky, obedy a večere,  nápoje : voda perlivá, alebo neperlivá, soft drink, víno a pivo. All inclusive za príplatok pri individuálnej doprave: Open bar od 10,00 hod do 23:00 hod  : voda perlivá alebo neperlivá, džúsy, soft drink, pivo a snack 2 x denne.

Pláž:
 nádherná piesočnatá pláž z bieleho piesku a jemných kamienkov. Plážový servis - slnečník, kreslo a ležadlo v cene.
Doprava:
letecká a individuálna doprava
Typ stravy:

all inclusive

Fakultatívne výlety:

Sicília – je známa stále aktívnou sopkou Etna a mestom Taormina, ktoré je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších nielen pre jej histo - rické pamiatky, ale aj prenádherné námestia plné kaviarní aobchodíkov sosuvenírmi (celodenný výlet). Liparské ostrovy – výlet na 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možnosť okružnej prehliad - ky so sprievodcom alebo prechádzka historickým mestom Lipari. NaVulcane možnosť využiť liečivý kúpeľ naplážach zosopečného piesku (celodenný lodný výlet). Nočné Stromboli – lodný výlet na ostrov Stromboli, ktorý je známy svojim stále činným vulkánom, prehliadka mesta, pohľad nasvah Sciara del Fuoco s očarujúcimi sopečnými erupciami, ktoré sú približne v 20 minútových intervaloch (poldenný výlet loďou). Pompeje s Vezuvom – prehliadka antického mesta Pompeje, ktoré leží asi 20 km smerom najuhovýchod od Neapola naúpätí Vezuvu, blíz - ko Neapolského zálivu. Po výbuchu Vezuvu, bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou popola. Po prehliadke presun k sopke Vezuv – kukráteru, odkiaľ je krásny výhľad na Neapol aSorrento (celodenný vylet). Kristo di Maratea – približne 22 m vysoká socha KRISTO DI MARATEA, podobná soche v Rio de Janeiro. Je to miesto najviac navštevované tu - ristami, s možnosťou nákupov suvenírov typických preKalábriu a mesto Maratea (poldenný výlet ). Akvapark – v stredisku Praia a Mare sa nachádza jeden z najväčších akvaparkov vjužnom Taliansku (poldenný výlet). Pozn.: vzhľadom na veľkosť územia Kalábrie nie je možné v niektorých strediskách ponúkať všetky uvedené výlety. Bližšie informácie vám poskytneme pred odchodom na dovolenku, alebo vám poradíme pri kúpe vašej dovolenky.

Informácie o krajine a stredisku:

KALÁBRIA

Na konci zálivu Polikastro aúpätí Apeninského horského pásma sa nachádza pobrežie slnečnej Kalábrie. Medzi zeleňou prírodného parku Pollino a modrými vodami Tyrrhenského mora sa tiahnu nádherné brehy Kalábrie. Množstvo viníc, citrusové háje a prekrásne pláže s priezračnou morskou vodou vytvárajú z tejto oblasti jedno znajhostinnejších miest na talianskom pobreží. Oblasť sa vyznačuje teplým podnebím už od apríla, pričom ešte v októbri je stále príjemne teplo. Kalábriu si zamilujú všetci, ktorí majú radi prekrásnu prírodu, život plný tradícií a usmievavých a pohostinných ľudí. Pobyty s leteckou dopravou sú realizované s odletom z Bratislavy a Košíc do Lamezia Therme. Let trvá približne 2 hodiny. Parghelia je od  známeho mesta Tropea vzdialená len 4 km a  od letiska Lamezia Terme 50 km. Mestečku dominuje jedna hlavná ulica, na  ktorej je množstvo rôznych obchodíkov a talianskych útulných kaviarničiek. Leží 75 m nad morom. Parghelia je preslávená krištáľovo čistým morom a nádhernými širokými plážami s bielym pieskom, ktoré sú súčasťou tzv. „Pobrežia bohov“. Transfer z letiska trvá cca 1 hod 30 min.

Mapa
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri