Hodnotenie klientov:  7.5
* * *
Autobusom Individuálne

Hotel Sunrise

Taliansko - Palmová riviera - San Benedetto
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Moderný hotel s rodinnou atmosférou a výbornou polohou priamo na pláži, vhodný pre všetky vekové kategórie.
Poloha:
priamo na pláži v blízkosti menšieho centra strediska San Benedetto – Porto D´Ascoli.
Hotel:
recepcia, výťah, reštaurácia s výhľadom na more, 2 bary, TV miestnosť, príjemné záhradné posedenie, Wi-Fi zdarma v celom objekte (aj na pláži), požičovňa bicyklov, parkovisko.
Izby:
moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek (poschodová posteľ). Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (WC, sprcha), sušič na vlasy, SAT TV, telefón, trezor, individuálne ovládateľnú klimatizáciu (v cene), balkón.
Stravovanie:
polpenzia – raňajky rozšírené kontinentálne formou bufetu (podávané na terase s výhľadom na pláž a more), večere servírované s možnosťou výberu z menu, šalátový bufet, nápoje v cene (voda, víno).
Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, detské ihrisko, plážový servis je zahrnutý v cene pobytu.
Doprava:
autobusová, individuálna
Typ stravy:
polpenzia
Fakultatívne výlety:

RÍM a VATIKÁN

Celodenná prehliadka s licencovaným slovensky alebo česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv. Petra a Bazilika Sv. Petra. Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fanotane Di Trevi s možnosťou občerstvenia.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou na sprevádzanie Ríma v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátka

Cena: 38,-€, deti do 10 rokov 28,-€   

SULMONA, OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJA

Starobylé mesto Sulmona  sa nachádza v tieni monumentálneho Apeninského pohoria pri vrchu Majella. Okrem nádherného prostredia, v ktorom leží, je známe na celom svete aj výrobou mandlí v cukre – tzv. CONFETTI. Aj princezná Kate s princom Williamom si ich vychutnávali na svojej svadbe. Pri návšteve Sulmony si nielen prezriete mesto, ale navštívite aj fabriku na výrobu confetti, dozviete sa o nich veľa zaujímavostí, techniku výroby ... a čo je najdôležitejšie ... môžete ich ochutnať.

Cestou späť sa zastavíte u výrobcu olivového oleja na jeho bohatej ochutnávke.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou, ochutnávku olivového oleja, návštevu múzea a ochutnávku confetti

Cena: 30,-€, deti do 10 rokov 20,-€

AQUAPARK

Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcií pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie, prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli aquaparku.

Pozor: v bazénoch je nutné používať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli aquaparku.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do aquaparku, slnečník, lehátko

Cena: 20,-€, deti do výšky 1 metra 10,-€

MESTEČKO MONSAMPOLO A OCHUTNÁVKA ASCOLÁNSKYCH PLNENÝCH OLÍV A VYPRÁŽANÉHO PUDINGU

Podvečerný výlet do jedného zo stredovekých mestečiek na kopci, ktoré vytvárajú rozprávkový kolorit regiónu Marche. Okrem krásneho výhľadu a stredovekej štruktúry mestečka, môžete navštíviť múzeum múmií a stálu výstavu betlehemov. Večer zakončíme vo fabrike, ktorá vyrába miestnu špecialitu – plnené vyprážané olivy a vyprážaný puding. Keď chcete skúsiť niečo naozaj typické pre túto oblasť a priniesť ochutnať aj vašim blízkym, tak sú to určite olive all´ascolana a cremini.

Cena zahŕňa dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, veľmi bohatá ochutnávka, vstupenka do múzea

Cena: 17,-€, deti do 10 rokov 12,-€

PÚTNICKÉ MESTO LORETO

Pútnické mestečko Loreto je známe svojou majestátnou bazilikou, v ktorej sú uložené 3 originálne steny z rodného domu Panny Márie. Podľa legendy ich sem vraj v 13. storočí priniesli anjeli na svojich krídlach z Dalmácie.

Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu s licenciou

Cena: 20,-€, deti do 10 rokov 15,-€

Informácie o krajine a stredisku:
PALMOVÁ RIVIÉRA
Krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube návštevníkov. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší hrebeň Apenín – Gran Sasso d’Italia.

SAN BENEDETTO DEL TRONTO

Mesto s približne 50 000 obyvateľmi nachádzajúce sa v regióne Marche je najväčším a najnavštevovanejším strediskom Palmovej riviéry. Jeho história siaha až do 9. storočia pred Kristom. Mesto má dve centrá, jedno sa nachádza v južnej časti letoviska (Porto d’Ascoli), druhé v starej časti v blízkosti prístavu. Pláž dlhá 6 km je pokrytá jemným bielym pieskom a lemovaná známou palmovou promenádou. Priezračné more, jedno z najčistejších v Taliansku, s pozvoľne klesajúcim piesočnatým dnom, je ideálne pre rodiny s deťmi. Pre športovcov sú pripravené tenisové kurty, cyklisticko – korčuliarske trasy (pozdĺž palmovej promenády je samostatný pás určený iba cyklistom, resp. korčuliarom) a požičovne bicyklov. V stredisku San Benedetto nechýba ani množstvo zábavných a kultúrnych príležitostí, nachádza sa tu aj Múzeum rýb. V meste sa pravidelne koná trh so širokou ponukou čerstvých rýb, zeleniny a ovocia. V okolí sa nachádzajú zaujímavé stredoveké mestečká s typickými kamennými domami a úzkymi uličkami. San Benedetto del Tronto je ideálnym miestom pre strávenie nezabudnuteľnej dovolenky plnej oddychu, spoznávania histórie krajiny, zábavy i športového vyžitia.

Mapa
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri