Hodnotenie klientov:  10
* * * *
Letecky

Gardenia Hotel

Turecko - Alanya
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Príjemný hotel v krásnej lokalite známej pláže Kleopatra Beach, od ktorej ho oddeľuje iba miestna komunikácia. Ubytovanie je vhodné pre všetky vekové kategórie vyhľadávajúce krásne pláže a zároveň blízkosť nákupných možností a rušného centra strediska. Hotel Gardenia susedí s hotelmi Riviera Zen 4* a Riviera Hotel & Spa 4*.
Poloha:
hotel sa nachádza len 50 m od krásnej pláže Kleopatra v Alanyi, od ktorej ho oddeľuje iba pobrežná komunikácia a idylický parčík. Nachádza sa len niekoľko metrov od centra strediska, kde je nespočetné množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov. Atrakciou strediska je aj novovybudovaná lanovka vedúca na Alanyijskú pevnosť, ktorej stanica sa nachádza len niekoľko metrov od hotela. Letisko v Antalyi je vzdialené približne 125 km.
Hotel:
vstupná hala s recepciou a barom, TV miestnosť, konferenčné miestnosti, hlavná reštaurácia, a la carte reštaurácia (za poplatok), fitnescentrum, terasa, vonkajší bazén s oddelenou časťou pre malé deti s ležadlami a slnečníkmi pri bazéne zdarma. V hoteli majú hostia za poplatok možnosť využiť turecký kúpeľ, saunu, masáže, služby lekára, čistiarne, požičovne áut a bicyklov. Raz týždenne hotel organizuje večerný program. Na prízemí hotela sa nachádza obchodík. Prenájom plážových osušiek za poplatok. Wi-Fi v spoločných priestoroch v rámci all inclusive konceptu zdarma.
Izby:
komfortné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky. Izby disponujú klimatizáciou, sociálnym zariadením (sprcha, WC, sušič na vlasy), balkónom, SAT TV, telefónom, minibarom (denne dopĺňaný vodou). Trezor a Wi-Fi na izbe je k dispozícii za poplatok. Izby pre hendikepovaných sú na vyžiadanie.
Stravovanie:
formou all inclusive – raňajky, obedy, a večere formou bufetových stolov, neskoré raňajky, popoludňajšie občerstvenie. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v cene (10:00 - 23:00). Importované alkoholické nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Hlavná reštaurácia je situovaná na 5. poschodí a ponúka romantický panoramatický výhľad na more a pevnosť v Alanyi.
Pláž:
známa mestská pláž Kleopatra so zlatistým hrubozrnným pieskom a jedinečnou scenériou na dominantu strediska – Alanyijskú pevnosť. Ležadlá a slnečníky za poplatok. Na pláži je široká ponuka športových aktivít za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

ALANYA
Známe stredisko sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientálnom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, milovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú rušnú zábavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 2 hod. 30 min.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.5467360000, 31.9848550000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Video
Video
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri