Hodnotenie klientov:  10
* * * * *
Letecky

Sunprime Numa Beach

Turecko - Alanya
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Hotelový rezort ponúka dokonalú dovolenku v príjemnej atmosfére s kvalitnými službami a s možnosťou nákupov v blízkosti rezortu. Hotel je vhodný najmä pre páry, ktoré hľadajú nerušený oddych a pohodu. V rezorte je možné ubytovať len osoby nad 16 rokov.
Poloha:
hotel situovaný priamo na pláži, asi 2 km od centra strediska, asi 22 km od známeho letoviska Alanya a asi 105 km od letiska v Antalyi.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, lobby bar, reštaurácia s vnútorným aj vonkajším sedením, a la carte reštaurácia (za poplatok), bar pri bazéne. V areáli hotela nájdete vonkajší bazén vybavený ležadlami a slnečníkmi. K dispozícii aj bazén na streche. Hostia môžu počas dňa využívať fitnescentrum alebo si aktívne zacvičiť v bazéne vodnú gymnastiku. Večer hotel organizuje niekoľkokrát do týždňa pre hostí program so živou hudbou a raz do týždňa rôzne tematické večery. Wellness centrum – turecké kúpele a sauna, masáže, píling a iné procedúry za poplatok. K dispozícii služby lekára, kaderníctvo, čistiareň, požičovňa áut, 24-hodinová izbová služba a obchody za poplatok. Wi-Fi pripojenie zdarma v celom objekte.
Izby:
moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), centrálnu klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor, minibar, balkón.
Stravovanie:
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera, neskorý snack (24:00 – 7:00). Popoludňajšie občerstvenie vo forme snackov a koláčikov, káva a čaj. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci ultra all inclusive podávané 24 h v bare pri bazéne.
Pláž:
piesočnatá pláž s prímesou kamienkov s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. K dispozícii aj bar na pláži.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
ultra all inclusive
Fakultatívne výlety:
Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

ALANYA
Známe stredisko sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientálnom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, milovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú rušnú zábavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 2 hod. 30 min.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.6065200000, 31.7789430000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Video
Video
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri