Hodnotenie klientov:  9.7
* * * * *
Letecky

Hotel Amelia Beach Resort & Spa

Turecko - Kizilot - KIZILOT/CENGER
vypredané

podobná ponuka
Vyhľadávaný hotelový komplex situovaný v rozľahlej záhrade je svojou širokou ponukou kvalitných služieb vhodný pre náročných klientov všetkých vekových kategórií, predovšetkým pre rodiny s deťmi, pre ktoré je tu bohatý animačný program a množstvo rôznych aktivít.
Poloha:
od pláže hotel delí iba cestná komunikácia, popod ktorú vedie upravený podchod. Od centra strediska Kizilot je vzdialený cca 3 km, od najbližšieho mesta Manavg
Hotel:
vstupná hala s recepciou a  Wi-Fi pripojením zdarma (do limitu  50 MB za pobyt, ďalšie dáta za poplatok), vonkajší, vnútorný, relaxačný, detský bazén a bazén so šmykľavkami, bohaté animačné programy pre deti aj dospelých (šípky, stolný tenis, step, aerobik, boccia, streľba zo vzduchovky atď.), miniklub a maxiklub, 2 tenisové kurty, fitnescentrum a basketbalové ihrisko (zapožičanie športového vybavenia a osvetlenie kurtov je za poplatok), lunapark otvorený od 1.6. do 15.9. vo večerných hodinách denne okrem nedele (deti 4-12 rokov majú na pobyt dva kupóny zdarma, ďalšie kupóny za cca 2 EUR), wellness centrum – zdarma je turecký kúpeľ a sauna, masáže a iné procedúry sú za poplatok. Ďalšie služby za poplatok – bowling, biliard, požičovňa áut, kaderníctvo, čistiareň, fotograf, obchody at cca 15 km.
Izby:
priestranné a moderne zariadené izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek (poschodová posteľ). Na vyžiadanie izby s dvomi prístelkami a rodinné izby s 2 oddelenými miestnosťami (pre max. 4 dospelé osoby). Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením, centrálnou klimatizáciou, SAT TV, telefónom, minibarom denne dopĺňaným nealko nápojmi, trezorom (za poplatok cca 1,50 EUR/deň) a balkónom.
Stravovanie:
formou all inclusive – raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, polnočná polievka, popoludňajšie občerstvenie – snacky, koláčiky, káva, čaj, zmrzlina, turecké placky. K dispozícii sú 4 a ́la carte reštaurácie (turecká, talianska, rybia a čínska), zdarma je návšteva vybranej reštaurácie 1x za týždeň, nutná je rezervácia na recepcii. Domáce alkoholické a nealkoholické nápoje sú zdarma v rôznych baroch (lobby bar, snack bar, bar pri bazéne, bar na pláži), nápoje v disko bare, čerstvé ovocné šťavy a importované nápoje sú za poplatok
Pláž:
široká piesočnatá pláž, ocenená Modrou vlajkou za čistotu mora, je pri vstupe do mora premiešaná drobnými okruhliakmi. Slnečníky, ležadlá, osušky a plážový bar sú v cene. K dispozícii široký výber vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Turecká noc - mix tureckého folklóru a ochutnávka pravých tureckých jedál a nápojov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara
počet obyvateľov: 66,5 mil.
rozloha: 814.500 km2
časový posun: + 1 hod.
doba letu: cca 2 hod. 40 min.
mena: turecká líra
úradný jazyk: turecký


TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Turecká kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Sliaču a Košíc na letisko v Antalyi, pri zájazdoch do stredísk Alanya, Konakli, Avsallar, Kizilot-Cenger, Kizilagac, Side, Evrenseki, Belek a Lara 


KIZILOT/CENGER

Kizilot je turistické centrum s radom hotelov, ktoré sa rozrastá pozdĺž zlatistých pláží. Je vzdialené od mesta Manavgat približne 14 km a necelých 20 km od historického mestečka Side. Atmosféru dotvára množstvo obchodíkov, reštaurácií, taverien a zábavných podnikov. Môžete navštíviť aj neďaleké mestečko Manavgat s povestnou tržnicou. Transfer z letiska v Antalyi trvá približne jeden a pol hodiny.

Mapa
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri