Hodnotenie klientov:  7.5
Autobusom

Rumunsko, Moldavsko a Delta Dunaja

RUMUNSKO - Dunajská Delta
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:

Ubytovanie: 5 x v hoteli

Stravovanie: 5 x kontinentálne raňajky

 

Temešvár - Bran - Iasi - Orheiul Vechi - Capriana - Cricova - Kišinev - Dunajská Delta - Berca

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do mesta Temešvár, krátka prehliadka mesta a jeho najvzácnejších pamiatok, napr. katedrála sv. Juraja, katedrálny chrám troch Hierarchov. Po prehliadke presun do hotela (v blízkosti Brašova).

2. deň – raňajky, krátky presun a návšteva najväčšej atrakcie Rumunska – hradu Bran, sídla legendárneho grófa Draculu. Po prehliadke pokračovanie v ceste do Moldavska, popoludní krátka zastávka v štvrtom najväčšom meste Rumunska – Iasi, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom Moldavského kniežatstva a leží iba 20 km od hraníc s Moldavskom. Po prehliadke presun do hotela.

3. deň – raňajky, presun a prehliadka hlavného mesta Kišinev zahrnujúca: Alej klasikov, park Štefana cel Mare s jeho pamätníkom, Víťazný oblúk (Oblúk slávy), Metropolitná katedrála Narodenia Pána, Mestská radnica, Národné múzeum histórie a Moldavska. V popoludňajších hodinách návšteva druhých najväčších moldavských vínnych pivníc Cricova, ktoré tvoria 120 kilometrový obrovský labyrint podzemných chodieb, kde sa návštevníci presúvajú dopravnými prostriedkami. „Vínne mesto“ v niektorých miestach siaha až do hĺbky 100 metrov pod zemou a uskladňuje 1,25 milióna vzácnych fliaš vína. V podzemí je udržiavaná teplota 12°C, ideálna na uskladňovanie vína. Najstaršie víno pochádza z roku 1902 a šumivé víno sa tu vyrába tradičnou metódou. Po exkurzii a ochutnávke presun späť do hotela.

4. deň – raňajky, krátky presun k múzejnému a archeologickému komplexu Orheiul Vechi - bývalé príbytky pravoslávnych mníchov vytesané do skaly v rokline rieky Raut. Okolie komplexu ponúka nádherné výhľady a scenérie. Po prehliadke presun k jednému z najstarších kláštorov v Moldavsku – Capriana, pochádzajúceho z roku 1429. Presun späť do Kišineva, voľný program. V podvečerných hodinách presun do hotela v blízkosti mesta Galati.

5. deň – raňajky, transfer do mestečka Tulcea, fakultatívne plavba loďou po delte. Mesto Tulcea je východiskovým bodom k preskúmaniu unikátnej biosférickej rezervácie Delty Dunaja (UNESCO). Celková rozloha delty je 4 152 km2 (z toho v Rumunsku 3 446 km2) a je druhou najväčšou riečnou deltou v Európe. Dunaj sa rozdeľuje na 3 hlavné ramená - Chilia, Sulina a Sfântul Gheorghe, ktoré ústia do Čierneho mora. Celú deltu dotvárajú ostrovčeky vytvorené pomocou veľkého množstva malých ramien. V mokradiach, stojacich a tečúcich vodách žije 1200 druhov rastlín, 300 druhov vtákov a 45 druhov rýb, ktoré je tu možné pozorovať. Vo večerných hodinách transfer do hotela v blízkosti mesta Buzau.

6. deň – raňajky, krátky presun do botanickej a geologickej rezervácie Berca vzdialenej od mesta Buzau asi 23 km. Nachádzajú sa tu jedinečné bahenné sopky, ktoré sú niekoľko metrov vysoké a vznikajú pôsobením erupcie bahna a prírodných plynov z hĺbky 3000 m pod zemou. Tranzit cez Maďarsko, príchod na Slovensko krátko pred polnocou.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 7 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 115 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri