Hodnotenie klientov:  9.4
Autobusom

Škandinávsky okruh

Rýchly popis:

Ubytovanie: 5 x v hoteli

Stravovanie: 5 x kontinentálne raňajky


Kodaň - Malmö - Helsingborg - Göteborg - Oslo - Preikestolen - Kristiansand 

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – tranzit zo Slovenska v popoludňajších hodinách cez územie Českej republiky do Nemecka.

2. deň – v skorších ranných hodinách príchod do prístavu v Nemecku, trajekt do Dánska (cca 2 hodiny), v dopoludňajších hodinách príchod do Kodane, celodenná prehliadka mesta: kráľovský palác Amalienborg, Mramorový kostol, prístav, Palác Christianborg, Katedrála, Radnica, fakultatívne návšteva Kruhovej veže s krásnym výhľadom na mesto, časť Nyhavn,  symbol mesta Malá morská víla. Večer ubytovanie v hoteli na okraji mesta.

3. deň – raňajky, krátky tranzit do Švédska - presun cez most Øresundsbro. Dopoludnia prehliadka mesta Malmö – hrad, radnica, prístav, námestie Gustav Adolfs torg, mrakodrap Turning Torso – najvyšší mrakodrap v Škan- dinávii. Presun do mesta Helsingborg, prehliadka: radnica, pevnosť, športoviská, ktoré preslávili mesto. Po prehliadke presun do hotela v blízkosti  Göteborgu.

4. deň – raňajky, dopoludnia prehliadka Göteborgu - radnica, fakultatívne plavba loďou po okolí centra mesta. Transfer a podvečer príchod do Osla, prehliadka mesta - historická časť mesta, parlament, katedrála, národné divadlo, kráľovský palác, prechádzka v Parku Vigeland s viac ako 200 sochami zo žuly, bronzu a železa. Ubytovanie v hoteli v blízkosti Osla.

5. deň – raňajky, pokračovanie prehliadky Osla: olympijské múzeum Holmenkollen (lyžiarsky areál), múzeá Vikingov, Kon-Tiky, námorníctva. Transfer a večer príchod do hotela v blízkosti Lysefjordu, nocľah.

6. deň – raňajky, krátky presun k Lysefjordu – fjord svetla. Turistická vychádzka na Preikestolen (Kazateľnica), ktorá trvá asi 4 hodiny. Preikestolen  pripomína kamenný stôl vystupujúci z masívu a týči sa 604 m priamo nad Lysefjordom – návštevníka očarí neopakovateľný výhľad. Ubytovanie vo večerných hodinách v blízkosti nórskeho prístavu Kristiansand.

7. deň – raňajky, trajekt z nórskeho prístavu Kristiansand do dánskeho prístavu Hirtshals, ktorý trvá 2 hod. 30 min. Transfer autokarom cez Nemecko a ČR na Slovensko. 8. deň – príchod na Slovensko dopoludnia.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, trajekty, 5 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 195,- EUR/5 nocí, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 165,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA, Brno, Praha bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 16,- EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri