Hodnotenie klientov:  8.8
Autobusom

Švajčiarsko

Rýchly popis:

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky


Konstanz - Lausanne - Montreux - Täsch - Locarno

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Podvečer príchod do nemeckého mesta Konstanz (Kostnica) - ideálne výletné miesto  vďaka jedinečnej polohe pri Bodamskom jazere v blízkosti Švajčiarska a Lichtenštajnska. Prechádzka po zachovalom stredovekom centre mesta. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, dopoludnia príchod do Lausanne. Mesto s bohatou his- tóriou a bohatým kultúrnym životom, taktiež nazývané ako mesto troch nadmorských výšok. Prehliadka centra mesta, ktorého najväčším klenotom je gotická katedrála Notre-Dame, hradu Château St. Maire, kde dnes  sídli parlament kantónu Vaud a návšteva známeho Olympijského múzea. Po krátkom presune prehliadka stredovekého hradu Chillon, pochádzajúceho z 12. storočia, ktorý sa týči nad Ženevským jazerom. Hrad mal v minulosti predovšetkým strategický význam, pretože ten, kto ho ovládal, kontroloval cestu okolo Ženevského jazera a mohol tak vyberať mýtne. Prechádzka popri Ženevskom jazere do mesta Montreux, dejiska medzinárodných hudobných a jazzových festivalov. Ubytovanie v hoteli vo večerných hodinách.

3. deň – raňajky, presun autobusom do Täschu, potom krátky presun želez- nicou do Zermattu. Prehliadka známeho mondénneho strediska, nad ktorým sa majestátne týči jeden z najkrajších vrcholov Álp – hora Matterhorn. Podľa záujmu možnosť jedného z výletov: a) výlet zubačkou na Gornergrat – fantastická vyhliadka na viac ako 20 štvortisícových končiarov, ako napr. Monte Rosa, Lyskamm, Matterhorn. b) výlet lanovkou na malý Matterhorn. Vo večerných hodinách návrat do Täschu a odchod autobusom do hotela.

4. deň – raňajky, presun autokarom do Locarna, celodenný program: pre - chádzka po promenáde popri brehoch jazera Lago Maggiore, hrad Castello Visconteo, hlavné námestie Piazza Grande s množstvom obchodov, kaviarničiek a reštaurácií. Výjazd lanovkou k známemu pútnickému kostolu  Madonna del Sasso, odkiaľ návštevníka očarí výhľad na jazero a okolie. Fakultatívne plavba loďkou na Kvetinový ostrov. Vo večerných hodinách od- chod späť do SR.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 105,- EUR/3 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 100,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri