Hodnotenie klientov:  8.3
Letecky

Rím pre pokročilých

TALIANSKO - Rím - Lazio
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky


Rím - Vatikán - Ostia

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – odlet z Viedne do Ríma, transfer do hotela, presun do jedného z najkrajších parkov Ríma, neďaleko Piazza Popolo. Návšteva Vily Borghese. Bohatá zbierka umenia obsahuje originály obrazov od Raffaela, či Caravaggia a Berniniho sôch. Návrat do hotela.

2. deň – raňajky, prehliadka Vatikánu s Námestím sv. Petra a Bazilikou, výstup na kupolu Baziliky sv. Petra, návšteva Vatikánskych záhrad, ktoré tvoria viac ako polovicu územia tohto mestského štátu a sú miestom pokoja na rozjímanie pápežov. V záhradách možno nájsť viac ako 6500 druhov rastlín a 300 druhov živočíchov z celého sveta. Duchovným srdcom parku je Lurdská jaskyňa, ktorá je vernou kópiou francúzskej jaskyne, kde sa zjavovala Panna Mária. Návšteva Vatikánskych múzeí, zakončená Sixtínskou kaplnkou. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, návšteva Katakomb sv. Kalixa, ktoré patria do systému niekoľkých desiatok kilometrov katakomb v podzemí Ríma. Prechádzka po kráľovnej ciest Via Appia Antica, s ktorej výstavbou začali v roku 312 pred n. l. Presun do Trastevere (Zátiberie), pokojnej štvrti Ríma s množstvom úzkych uličiek a Bazilikou Panny Márie. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, presun vlakom do prímorskej Ostie Antica, ktorá bola jednou z prvých rímskych provincií. Pešia prechádzka starým rímskym mestom s divadlom, chrámami a svätyňami starých rímskych bohov. Popoludní návrat do Ríma, vyzdvihnutie batožiny, transfer na letisko, prílet do Viedne.

V cene je zahrnuté:
3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, letecká doprava Viedeň - Rím – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.    
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 175 EUR/os., doprava v meste - miestna verejná doprava (orientačná cena 20 EUR - platba na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 120 EUR/3 noci.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri