Hodnotenie klientov:  8.9
Letecky

Potulky talianskym juhom - Apúlia a Basilicata letecky

TALIANSKO - Apúlia
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x raňajky

 

Metaponto - Matera – Altamura – Castellana Grotte - Martina Franca  - Alberobello - Bari - Castelmezzano – Padula – Maratea

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – odlet z Viedne, prílet do Neapolu, transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň – raňajky, krátky presun do niekdajšieho gréckeho mestečka Metaponto, ktoré bolo nazývané „mestom filozofov“. V meste existovala škola založená Pytagorom, ktorý tu údajne aj zomrel. Najvýznamnejšia je pamiatka Tavole Palatine (6. st. pred n. l.), kde stále stojí 15 z pôvodných 32 dórskych chrámových stĺpov. Presun a návšteva Matery – mesta na strmých skalnatých kopcoch, zapísaného do zoznamu UNESCO. Ľudia sa prispôsobili tunajším ťažkým podmienkam a vytvorili si jaskynné príbytky, ale aj skalné chrámy, ktoré dávajú tomuto miestu jedinečné čaro. Zastávka v malebnom meste Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu, starú románsku katedrálu a svetovo významné paleontologické náleziská. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Transfer do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Presun do Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ - v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do hotela, nocľah.

4. deň – raňajky, krátka prehliadka mesta Bari: staré mesto s krivoľakými uličkami a románskou Bazilikou sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky svätca. Transfer do malebnej dediny Castelmezzano, ktorá patrí do skupiny „najkrajších dedín v Taliansku“ a magazín Budget travel ju tituloval za „najlepšie miesto, o ktorom ste nikdy nepočuli“. Nachádza sa tu niekoľko kostolíkov a kaplniek a taktiež pozostatky hradu z 13. st. Presun do hotela, ubytovanie.

5. deň – raňajky, prehliadka mestečka Padula, kde sa nachádza najväčší kláštor v Taliansku Certosa di San Lorenzo, ktorý je z architektonického a umeleckého hľadiska jedným z najzaujímavejších v Európe a je zapísaný do zoznamu UNESCO. Presun do mestečka Maratea nachádzajúceho sa v zálive Policastro, ktorému dominuje 21 metrov vysoká socha Krista vykupiteľa (Cristo Redentore) na vrchole Monte Biagio, odkiaľ je mimoriadny výhľad na more i krajinu rozprestierajúcu sa navôkol. Popoludní oddych na pláži Tyrrhénskeho mora, transfer do hotela, ubytovanie.

6. deň – raňajky, transfer z hotela na letisko, popoludní odlet z Neapolu do Viedne.

V cene je zahrnuté:

5x ubytovanie v hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Neapol - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT, BA, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 185 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/5 nocí.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri