Hodnotenie klientov:  9.6
* * * * *
Letecky

Gold Island

Turecko - Alanya - TURKLER
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Hotelový komplex, ktorý tvoria dve budovy rozdelené do dvoch blokov (blok A - oválna budova a blok B - obdĺžnikova budova), je situovaný na malom výbežku do mora. Na prvý pohľad zaujme svojím moderným dizajnom a špecifickou architektúrou. Najbližšie nákupné možnosti sú vzdialené len 250 m od rezortu.
Poloha:
priamo na pláži, klienti si môžu vybrať z troch súkromných pláží, 250 m od nákupných možností, necelé 3 km od známeho delfinária Sealanya, 20 km od Alanye a asi 100 km od letiska Antalya.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, lobby bar, hlavná reštaurácia s terasou, tri à la carte reštaurácie (za poplatok), cukráreň, bar pri bazéne, plážový bar a nočný bar. Klientom sú k dispozícii hlavný vonkajší bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén, relaxačný bazén a vnútorný bazén. V hotelovom areáli nájdete turecké kúpele, saunu a vírivku so vstupom zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Hostia sa môžu baviť počas dňa dennými animáciami a športovými aktivitami – plážový volejbal, boccia, šípky, stolný tenis, futbal, tenis, joga, pilates, fitnescentrum a večer sú pre nich pripravené vystúpenia v amfiteátri, diskotéka a rôzne večerné animácie. Pre deti je k dispozícii miniklub a minidisko. K dispozícii je kaderníctvo, hotelové obchody, hotelová kyvadlová doprava do Alanye a služby fotografa za poplatok. Wi-Fi pripojenie je zdarma.
Izby:
priestranné a moderne vybavené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky, vlastným sociálnym zariadením (sprcha, WC, sušič na vlasy), telefónom, SAT TV, Wi-Fi, minibarom (nealkoholické nápoje k príchodu a voda denne dopĺňaná), súpravou na prípravu kávy a čaju, trezorom a klimatizáciou. Izby v bloku A (oválna budova) sú za príplatok.
Stravovanie:
ultra all inclusive formou bohatých bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera a polnočná polievka. Počas dňa sa podáva malé občerstvenie v bare pri bazéne, zmrzlina, koláčiky, turecké placky a čaj. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané 24 h v rámci ultra all inclusive zdarma. Vybrané importované alkoholické nápoje v loby baroch zdarma (platí pre oba bloky).
Pláž:
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. Vodné športy na pláži za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
ultra all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

ALANYA
Známe stredisko sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientálnom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, milovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú rušnú zábavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 2 hod. 30 min.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.6060450000, 31.7734580000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri