Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Side

Side letecky


Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská vysnívanej dovolenky. Leží na polostrove s prístavom na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Samotné centrum dýcha výnimočnou atmosférou, ktoré vo večerných hodinách ožíva v reštauráciách a baroch so živou hudbou, či v obchodoch s oblečením, šperkami, či v stánkoch s korením, čajmi a suvenírmi. Smerom na západ od polostrova sú známe upravené piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelovými rezortami s kva­litnými službami. Smerom na východ sú pokojnejšie časti, rozľahlé rezorty a pláže sú s prímesou kamienkov. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Side, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Fakultatívne výlety

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.


 

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie