Last Minute
Grécko

Grécko letecky


Grécko je krajinou tisícich ostrovov, tisícich tvárí, ale aj nespočetného množstva možností ako stráviť dovolenku podľa vlastných predstáv. Či už preferujete poznávanie, turistiku, alebo leňošenie na pláži zaliatej horúcim slnkom, Grécko Vám môže ponúknuť širokú paletu možností. Pokiaľ hľadáte bezstarostnú dovolenku typu All Inclusive v luxusných hotelových rezortoch,  alebo chcete spojiť oddych s poznávaním historických pamiatok, prírody a kultúry tohto pohostinného národa, v tejto destinácii si určite prídete na svoje.

V ponuke nájdete široký výber All inclusive hotelov a apartmánových domov či už na pevninskej časti Grécka na Olympskej riviére, tak aj na ostrovoch, ako sú Kréta, Kos, Korfu, Santorini, Rhodos a Thasos. Pokiaľ by ste radi hlbšie spoznali bohatú históriu tejto krajiny, v ponuke nájdete aj poznávacie zájazdy ako Veľký okruh Gréckom, v rámci ktorého môžete spoznať najznámejšie pamiatky a archeologické areály, ako napríklad klasické Atény, byzantské Meteory, pamiatky starodávnych mýtických Mykén, ale aj autentické horské dedinky na bájnom pohorí Olymp. Plaviť sa sopečnou kalderou a poprechádzať sa romatickými uličkami ostrova Santorini môžete v rámci poznávacieho zájazdu Atény-Santorini-Kréta, ktorý okrem poznávania núka aj relax na známych plážach týchto ostrovov, ako je napríklad aj ružová pláž Elafonisi na Kréte.

Grécko má vyše 3000 ostrovov. Každý z nich má svoj nezameniteľný kolorit, atmosféru a špecifiká. Všade bez výnimky Vás však privíta otvorenosť a pohostinnosť Grékov. Nečakajte strohý perfekcionizmus, zabudnite na starosti, odpútajte sa od všedného rytmu Vášho života, ponorte sa do vnímania prírodných krás, ktorými táto krajina priam hýri. Nechajte sa pohltiť vírom radosti z každého dňa, ktorý strávite v tejto krajine, lebo aj samotní Gréci vnímajú svet možno práve vďaka kráse, ktorá ich obklopuje radostne a optimisticky.

Za zmienku určite stojí grécka gastronómia. Vyznačuje sa pestrosťou, typickou chuťou olivového oleja a oregána, množstvom zeleniny pripravenej na mnoho spôsobov, vo všeobecnosti možno povedať, že grécka kuchyňa je nesmierne rozmanitá a zdravá.

Pokiaľ túžite cestovať do krajiny, kde počet slnečných dní v roku presahuje počet 300, radi by ste sa kúpali v priezračnom, čistom mori, túžite po kvalitných hotelových službách a piesčitých plážach, alebo preferujete súkromné pláže v tichých prírodných zálivoch a skalnatých zátokách, chcete šnorchlovať, či venovať sa yachtingu, alebo by ste chceli stráviť príjemnú dovolenku v hotely s deťmi, kde nájdete Aqua parky a detské programy, možno sa chcete cítiť doma v apartmánoch s kuchynkou a variť si dobroty z miestnych kvalitných produktov. Možno chcete letieť a využiť výborné First minute zľavy, alebo Vám viac vyhovuje čakať na super Last minute ponuky, alebo radšej cestujete autom a chcete sa každý deň kúpať na inej  pláži ostrova Thasos, či Korfu, ktoré sú známe ich rozmanitosťou a podmanivou prírodou. Možnosti sú nekonečné. Jedno je však isté. V Grécku je každá z nich realitou. Preto neváhajte, práve v tejto krajine na Vás čaká dovolenka, o akej snívate.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie