Last Minute
Chorvátsko

Chorvátsko individuálne


Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, termálne pramene, mohutné pohoria, či malebné mestá v nížine – to všetko ponúka návštevníkovi Chorvátsko. V neposlednom rade priateľské obyvateľstvo, s ktorým sa dorozumieme aj bez slovníka, je dôvodom k tomu, že Chorvátsko je pre slovenských turistov dovolenkovou destináciou číslo jeden.

ISTRIA – Umag/Poreč/Rabac/Pula

Istria je najväčším polostrovom s veľmi členitým pobrežím a vybudovanými turistickými strediskami s dlhou tradíciou, plážami obkolesenými zelenými borovicovými lesmi, vnútro­zemím so zelenými kopcami, jazerami a úrodnými nížinami. Hornatá krajina ponúka liečivé pramene, vínne cesty a mestá patriace kedysi Rimanom. Umag je starobylé mestečko ležiaci na severozápade Istrie typické členitým pobrežím s mnohými polostrovčekmi, borovicovými lesmi, bohatou vegetáciou a peknými plážami. Toto chorvátske mesto sa zvykne nazývať aj ,,Brána Istrie“. Poreč je rušné prístavné mestečko s historickým centrom a miesto plné prekvapivých kontrastov s množstvom malebných uličiek a cennými historickými pamiatkami, napr. Eufraziova bazilika, ktorá bola v roku 1997 zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Spája v sebe kultúru, históriu, zábavu, šport a možnosti kúpania v krištáľovo čistom mori a oddychu na plážach ocenenými Modrou vlajkou. Rabac je známa dovolenková destinácia na juhovýchodnom pobreží Istrie, vyhľadávaná vďaka pre­krásnym štrkovým plážam a krištáľovo čistému moru. Pula je najväčšie a najstaršie mesto Istrie s dodnes zacho­valými rímskymi pamiatkami, v jej okolí boli vybudované kvalitné turistické strediská. Vďaka svojej geografickej polohe, pekným plážam a zachovalým historickým pamiatkam je Pula veľmi obľúbenou letnou destináciou.

FILIP A JAKOV

Malebné letovisko leží približne v polovici jadranského po­brežia pri magistrále medzi Zadarom a Šibenikom. Menšie mestečko s peknými parkami, zachovalou históriou, mediterán­skou klímou a krištáľovo čistým morom ponúka ideálne pod­mienky na prežitie príjemnej rodinnej dovolenky. V centre letoviska nájdete malý prístav, obchody, reštaurácie, bary.

VODICE

Jedno z najkrajších stredísk na pobreží Jadranského mora sa rozprestiera v malebnej zátoke cca 10 km severne od Šibeniku. Cez deň živé stredisko plné života na rušnej promenáde plnej obchodíkov a stánkov s ovocím, kaviarní a barov, sa večer pri západe slnka mení na romantické mes­tečko s kamennými uličkami. Nočný život ožíva večer v rôz­nych kluboch, tanečných terasách a aj na známej Haciende – diskotéke pod holým nebom.

OMIŠ

Prekrásne mestečko strednej Dalmácie medzi Splitom a Makarskou riviérou. Pohorie Mosor s kaňonom rieky Cetiny mu dodáva neopakovateľné čaro. Nad starým centrom sa vypína zrúcanina stredovekej benátskej pevnosti Starigrad. Mesto sa preslávilo aj nakrúcaním prírodných scenérií k fil­mu Winnetou. Omišská riviéra patrí medzi najvyhľadávanej­šie dovolenkové destinácie vďaka svojim štrkovým a piesočnatým plážam. Časť Omiš-Duče sa vyznačuje 3 km dlhou krásnou pieskovou plážou s pozvoľným vstupom do mora, vhodným aj pre tie najmen­šie deti. Južnejšia časť Omiš-Nemira je tichšia a ponúka prie­zračnú vodu a úchvatné výhľady na more zo svojich svahov.

MAKARSKA

Najznámejšie stredisko južnej Dalmácie sa nachádza cca 60 km južne od Splitu v širokej morskej zátoke. Od pevniny ju chráni masív pohoria Biokovo, ktoré dotvára nezabudnu­teľnú scenériu tohto kedysi malého rybárskeho mestečka. V súčasnosti je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou hlavne vďaka príjemnému pod­nebiu s vysokým počtom slnečných dní, upraveným plážam s borovicovou promenádou a azúrovému moru. Rušný nočný život je zase lákadlom pre mladých ľudí.  Makarska je aj názov celej riviéry rozprestierajúcej sa od mestečka Brela až po Gradac.

PODGORA

Podgora je situovaná 10 km južne od Makarskej priamo pod masívnymi svahmi pohoria Biokovo. Pozdĺž celého strediska sa tiahne živá promenáda plná reštaurácií, kaviar­ní, cukrární, obchodíkov so suvenírmi, kde pulzuje živo­t do neskorých večerných hodín. Krásna príroda v okolí a azúrovo čisté more robia z Podgory skutočnú perlu Jadranu.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie