Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Slovinsko

Slovinsko autobusom


Slovinsko napriek svojej malej rozlohe a neveľkému počtu obyvateľov patrí medzi klenoty Európy. Vyniká neobyčajne bohatou prírodou a ponúka pestrú škálu turistických aktivít. Náš poznávací zájazd do tejto atraktívnej krajiny očarí všetkých milovníkov prírody i histórie.


Slovinsko je spolu so Švédskom a Fínskom jednou z „najzelenších“ krajín Európy, ktorého viac ako polovica rozlohy je pokrytá lesmi. Hlavným turistickým lákadlom sú alpské pohoria s dolinami vytvorenými vysokohorskými ľadovcami a strmými skalnými stenami. Počas 4-dňového zájazdu do Slovinska navštívite jedny z najväčších jazier Julských Álp v Triglavskom národnom parku - Bohinjské jazero s vodopádom rieky Savica i Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou. Spoznáte svetoznáme mestečko Bled, ktoré je právom označované za symbol Slovinska a vyveziete sa lanovkou i na horu Vogel, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolie. Slovinsko je tiež preslávené krasovými útvarmi s rozľahlými podzemnými jaskynnými systémami. Slovinský jaskynný komplex je druhým najrozsiahlejším na svete a tiež sa radí k najzaujímavejším. Medzi najznámejšie patria jaskyne Škocjan a Postojnska Jama, v blízkosti ktorej sa nachádza atraktívny Predjamský hrad postavený v skalách. Turistami zatiaľ neobjavená východná časť krajiny priťahuje historicky významným mestom Celje a druhým najväčším mestom Slovinska Mariborom ležiacom na rieke Dráve. Počas dovolenky v Slovinsku nemožno obísť kozmopolitné hlavné mesto Ľubľana známe svojou barokovou a „habsburskou“ architektúrou.

Slovinsko je zem ostrých kontrastov, bohatej kultúry a malých vzdialeností, preto je ideálnym miestom na útek od všedných dní pre dobrodružné povahy i pre záujemcov o kľudnú dovolenku. Objavte krásu tejto neobyčajnej krajiny na poznávacom zájazde Slovinsko – hory, jazerá a história s našou cestovnou kanceláriou.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie
 
 

Poznávacie zájazdy 2024

Zobraziť všetky
Naši partneri