Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Olympská riviéra

Olympská riviéra letecky


Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku pod bájnym pohorím Olymp, čakajú na Vás krásne, dlhé piesčité pláže tejto destinácie, ale aj nezabudnuteľná scenéria najvyššieho pohoria Grécka. Klimatické podmienky tejto časti Grécka sú vďaka prítomnosti mora a vysokých hôr veľmi priaznivé a majú blahodarný vplyv na zdravie. V tejto destinácii si môžete vybrať z bohatej ponuky zájazdov, či už autobusovou, individuálnou, alebo leteckou dopravou.

Ak obľubujete veselý ruch, zábavu a nákupy, letovisko Paralia je pre Vás ako stvorené. Nájdete tu nekonečné možnosti nočnej zábavy, množstvo obchodov, ale aj taverien s typickou vôňou gréckych špecialít. S týmto rušným letoviskom susedí pokojnejšie stredisko Olympic beach, ktoré však tiež nepostráda vychýrené rybárske taverny, obchody, či možnosti zábavy. S Paraliou je letovisko Olympic beach spojené príjemnou prímorskou promenádou. Južnejšie letovisko Nei Pori je známe svojou 5 km dlhou piesčitou plážou s postupným vstupom do mora, príjemnou atmosférou pokojnejšieho letoviska, kde však nájdete nielen dlhú plážovú promenádu lemovanú obchodmi a prímorskými tavernami, ale aj množstvo atrakcií pre deti, lunapark, či skákacie hrady na morskej hladine.

Olympská riviéra je obľúbená ako vynikajúci výstupný bod pre rôzne výlety, či turistiku. V blízkosti nájdete niekoľko horských dediniek s nezabudnuteľnou atmosférou a fantastickými výhľadmi, navštíviť môžete kráľovské mesto Verginu, okúpať sa v bahenných kúpeľoch Allikes, či pokochať sa fascinujúcou scenériou skalných útvarov a kláštorov na Meteorách, ale aj návšteva množstva ďalších zaujímavých miest spestrí Vašu dovolenku v tejto krásnej časti Grécka.

KATERINI PARALIA

Vo vzdialenosti 7 km od hlavného mesta Olympskej riviéry - Katerini a približne 60 km od známych Thessaloník sa nachádza prímorské letovisko Paralia s prekrásnym výhľadom na pohorie Olymp. Kedysi bola rybárskou dedinkou, ktorá sa v posledných rokoch premenila na jedno z najkrajších gréckych turistických stredísk. V Paralii nájdete takmer všetko, čo hľadáte. Pozdĺž zlatistých piesočnatých pláží sa nachádzajú desiatky reštaurácií, vinární, diskoték, kde nočný život končí v skorých ranných hodinách. Množstvo barov a taverien láka svojimi typickými špecialitami a chladenými miešanými nápojmi.

OLYMPIC BEACH

Prímorské letovisko Olympic Beach je vzdialené asi 3 km od susednej Paralie, približne 10 km od hlavného centra Olympskej riviéry - Katerini. Široké piesočnaté pláže sú vhodným miestom na celodenné slnenie a kúpanie, ako aj romantické večerné prechádzky. V Olympic Beach, ako aj v neďalekej Paralii vás z každej strany lákajú obchodíky s rozmanitým tovarom. Príjemnú atmosféru znásobujú malé taverničky a reštaurácie pozdĺž pobrežia s prenikajúcou vôňou gréckych špecialít.

PANTELEIMON BEACH

Toto menšie ale živé stredisko nájdete v malebnom prostredí priamo pod pohorím Olympu. Nachádza sa medzi mestami Leptokaria (asi 8 km) a Platamonas (asi 4 km) priamo pod hradom Platamonas, ktorý je dominantou celej oblasti. Vzdialenosť od letiska v Thessalonikách je asi 90 km. Letovisko charakterizuje dlhá pieskovo-kamienková pláž a príjemná atmosféra, ktorú dotvárajú typické miestne taverny, obchodíky, bary a kaviarne.

NEI PORI

Malebné stredisko ležiace na pobreží Egejského mora, asi 40 km južne od Paralie. Od letiska v Thessalonikách je vzdialené asi 100 km. Na jednej strane je lemované širokými piesočnatými plážami a na druhej strane sa nad ním týči bájne pohorie Olymp. Pobrežná promenáda ponúka mnoho možností nákupov a občerstvenia v miestnych obchodíkoch kaviarničkách a tavernách, kde si môžete posedieť do neskorých nočných hodín. Športoví nadšenci si môžu vybrať zo širokej škály vodných a plážových športov. Letovisko je vybavené tenisovými kurtami, športovým centrom s bazénom, deti sa môžu rozptýliť v lunaparku. Každý týždeň sa tu koná trh, kde si môžete nakúpiť suveníry, oblečenie, čerstvé ovocie, zeleninu, ryby, koreniny. Turistický vláčik spája letovisko s malebnou rybárskou dedinkou Platamonas. Trasa autobusových zájazdov vedie cez Maďarsko, Srbsko, Macedónsko do Grécka.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie