Last Minute
Dovolenka pre single oslovuje čoraz viac ľudí

Aj nezadaní radi cestujú! 6 tipov ako na to

Dovolenka pre single oslovuje čoraz viac ľudí

Dovolenka pre single oslovuje čoraz viac ľudí

Máte toto leto vo vyhliadkach dokonalú dovolenku podľa vášho vkusu, no chýba vám spolucestujúci? Tento háčik môžete veľmi rýchlo odstrániť. Vzrastá totiž celosvetový trend single cestovateľov. Ak sa vám to na prvý pohľad zdá ako príliš samotárska záležitosť, máme pre Vás 5 odporúčaní, ktoré vašu dovolenku zmenia na pravý opak.

Úvodné leňošenie Vám pomôže pripraviť sa na prichádzajúce dobrodružstvá.

1. Splyňte s krajinou a domácimi

Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že pokiaľ cestujete sami, núti Vás to omnoho častejšie nadväzovať kontakt aj s okolitým prostredím. Introvertov možno nepotešíme, no neexistuje slnečná krajina bez priateľských a usmievavých ľudí. Tí vám budú chcieť pomôcť, oslovia vás, prípadne aj pozvú na kávu, aby sa dozvedeli viac o slovenských turistoch. Stačí sa len usmiať naspäť a ďalšie priateľstvá sú zaručene na svete.

Úsmevom si dokážete do života pritiahnuť veľa dobrých ľudí. Skúste to aj na dovolenke.

2. Vystúpte z komfortnej zóny a zažite dovolenku inak 

Ak sa vyberiete na dovolenku single prvýkrát, garantujeme Vám, že mnohé veci budete robiť úplne inak. Jednoducho preto, lebo budete mať veľa voľného času a nebudete sa prispôsobovať nikomu inému, len sebe a svojim potrebám. Chvíľku možno potrvá, kým si to uvedomíte, no odporúčame vám započúvať sa do toho, čo vaše telo a myseľ naozaj potrebuje. Na začiatku to možno bude len celodenné leňošenie na pláži a dospávanie pri ukľudňujúcom šume mora. Po pár dňoch, keď dostanete druhý dych, sa vyberiete na výlet. Objavíte nové miesta, stretnete nových ľudí a zažijete malé dobrodružstvá. A keď budete mať aj toho dosť, môžete sa tváriť ako domorodý špecialista a zájsť do miestnej posilňovne, alebo pôjdete na hodinu varenia, či jogy.

Aj s CK Turancar môžete ísť na dovolenku single.

3. Vyberte si aktívne destinácie

Ak chcete ísť na dovolenku sami, odporúčame Vám vybrať si aktívne destinácie, ktoré majú bohatú ponuku fakultatívnych výletov, alebo možnosť prenajať si auto. Takýmito aktívnymi krajinami sú napríklad Španielsko, Grécko a grécke ostrovy, Taliansko, severné Albánsko či Bulharsko. V prípade, že by ste sa chceli vyhnúť hlučnejšiemu prostrediu, môžete si vybrať niektorý z hotelov pre dospelých (osoby nad 16 rokov) bez detí. Ak sa naopak rozhodnete ísť na poznávací zájazd, o celý program sa vám postarajú naše úžasné sprievodkyne a to sa zaručene nudiť nebudete.

Bohatá ponuka fakultatívnych výletov, či poznávacie zájazdy Vás zaručene ochránia pred nudou.

4. Neverte mýtom o "single" cestovaní

Na sólo cestovanie nikdy nie je neskoro. Ak si myslíte, že ste zmeškali ten čas, kedy by ste mohli cestovať štýlom - ruksak na chrbát a nech ma nohy vedú, ste na omyle – v zahraničí stretávame čím ďalej, tým viac sólo cestovateľov vo vyššom veku. A nie je žiadnym tajomstvom, že už na prvý pohľad títo ľudia pôsobia mladšie, vitálnejšie a získavajú lepší rozhľad.

Nenechajte sa odradiť od sólo cestovania ani hrozbami iných, aké je cestovanie single nebezpečné. Títo ľudia pravdepodobne cestovať sami nikdy neskúsili a je to ich strach, ktorí im to nedovolí.  Ak sa ale spýtate sólo cestovateľov na ich skúsenosti, povedia vám, že je to tá najúžasnejšia vec a vždy sa nájde niekto, kto je v prípade núdze ochotný pomôcť. Rovnako je v záujme krajín ktoré z turizmu žijú, aby sa turistov kriminalita krajiny vôbec nedotkla, nakoľko by tým značne utrpela ich ekonomika. Navyše, keď cestujeme sami a nemáme spoločníka, ktorému venujeme všetku pozornosť, všímame si omnoho viac naše okolie, ako aj správanie ľudí. To nám dáva príležitosť mnohé veci odpozorovať, pochopiť, alebo sa vyhnúť nežiaducim situáciám.

5. Nezadaný na dovolenku? Nájdite si spolubývajúceho

Chcete cestovať sami, ale dovolenka sa predraží o príplatok za jednolôžkovú izbu? V tom prípade môžete využiť na našej stránke službu Zoznámte sa.  Pomôžeme vám nájsť spolubývajúceho, s ktorým budete môcť zdieľať náklady. Rovnako vám pomôžeme, ak Vás už nebaví počúvať výhovorky známych, prečo s vami nemôžu ísť na zájazd. Nenechajte sa odradiť slovom zoznamka, mnohí naši klienti túto službu u nás využívajú pravidelne každý rok. V skutočnosti sa naozaj môžete zoznámiť so skvelými ľuďmi, ktorí podobne ako vy, milujú cestovanie a hľadajú “parťáka“. Navyše, cestovanie je prvý predpoklad pre vznik skvelého dlhoročného priateľstva.

Zoznámte sa s najlepšími priateľmi počas dovolenky. CK Turancar

6. Predpíšte si dovolenku

Ešte stále zvažujete, či ísť na dovolenku sami? Dovolenka je skvelá prevencia aj pred vyhorením! Pokiaľ máte hlavu plnú práce a nepamätáte sa, kedy naposledy ste vypli, je dosť možné, že sa skôr či neskôr budete musieť zastaviť. Pokiaľ si to nedoprajete sami, vypýta si to vaše telo a to už môže byť neskoro. Naordinujte si miesto PN-ky radšej týždeň pri mori. :)

Prečítajte si tiež: Top 10 poznávačiek pre rok 2019

Naši partneri