Last Minute
V Istanbule vládne harmónia starého a nového sveta

Poznávací zájazd Istanbul

V Istanbule vládne harmónia starého a nového sveta

V Istanbule vládne harmónia starého a nového sveta

Istanbul, očarujúce mesto ležiace na hranici dvoch kontinentov, slúži ako fascinujúci most medzi Európou a Áziou. Mesto s tisícročnou históriou ponúka množstvo turistických atrakcií, neodolateľnú gastronómiu a kuriozity, ktoré zaujmú cestovateľov z celého sveta. Prečo by ste si nemali nechať ujsť návštevu Istanbulu ani vy? 

Očarujúca architektúra pre nadšencov histórie

Nemôžeme hovoriť o Istanbule bez toho, aby sme nespomenuli najznámejšie historické pamiatky lokality. V meste nájdete ikonickú stavbu Hagia Sophia, bývalú baziliku a mešitu, z ktorej sa stalo múzeum. Byzantská architektúra je dôkazom bohatej histórie Istanbulu a určite vás ohromí. Ďalším architektonickým divom je Modrá mešita, známa tiež ako Mešita sultána Ahmeda, s modrými dlaždicami, ktoré zdobia jej vnútro. 

Istanbul architektúra

Navštívite známe paláce a trhy

Palác Topkapi, ktorý kedysi slúžil ako domov osmanských sultánov, je pokladnicou luxusu s rozsiahlou zbierkou umenia, relikvií a nádherných šperkov. Palác ponúka pohľad do luxusného života osmanských vládcov. V blízkosti sa nachádza Veľký trh (Grand Bazaar), ktorý pozýva návštevníkov do labyrintu rušných trhovísk. Tu môžete obchodovať so všetkým, od korenia po koberce a šperky. Je to raj pre nakupujúcich, navyše s autentickým tureckým nádychom. Nezabudnite si spraviť fotku! 

Istanbul trhy

Úžasná úžina Bospor

Jedinečná geografická poloha Istanbulu pozdĺž úžiny Bospor vám poskytne nádherné výhľady. Pokiaľ sa rozhodnete absolvovať plavbu po Bospore, pred očami sa vám bude striedať moderné s historickým. Aj výhľad na mestskú panorámu bude stáť za to. Ak budete mať šťastie, možno uvidíte delfíny, ako sa plavia po boku vášho člna. 

Kulinárske špeciality

Istanbul je rajom pre milovníkov jedla. Turecká kuchyňa je známa pre svoju rozmanitosť. Začnite deň tradičnými tureckými raňajkami, kde nechýbajú olivy, syr, paradajky a chrumkavý chlieb so sezamom. Na obed si objednajte kebab alebo sýtu misku tureckej šošovice. Nezabudnite ochutnať baklavu, turecké sladkosti a aromatickú tureckú kávu. Zážitok pre všetky zmysly poskytne trh s korením, známy aj ako Egyptský trh. Vzduch je nasiaknutý vábivou vôňou korenín, sušeného ovocia a bylín. Môžete si tu kúpiť exotické korenie, čaje a sladkosti ako suveníry alebo si ich kúpiť domov do zásoby, aby ste si mohli neskôr vo vlastnej kuchyni vychutnať chuť Istanbulu. 

Turecká kuchyňa

Do Istanbulu letecky

Istanbul je mestom kontrastov. Tu sa východ stretáva so západom, staré s novým a tradičné s inováciou. Zažite jedinečnú cestu časom a vycestujte na zájazd do Istanbulu letecky. Preskúmajte jeho fascinujúce ulice, ochutnajte orientálne jedlá a ponorte sa do jeho bohatej histórie. Krása Istanbulu nespočíva len v jeho historických bohatstvách, ale aj v pohostinnosti ľudí. Z minaretov sa ozývajúce výzvy na modlitbu, rušné trhy a pokojné vody Bosporu vytvárajú očarujúce zážitky, ktoré vám navždy zostanú v pamäti.

Naši partneri