Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Hotel Porto Platanias Village

Grécko - Kréta - Platanias
Popis

Moderné, komfortne zariadené vilky umiestnené v príjemnej exotickej záhrade len 100 m od širokej piesočnatej pláže sú vhodné pre tých, ktorí uprednostnia kľudnejšiu časť hotelového komplexu, pričom môžu využívať všetky služby hlavnej hotelovej časti Porto Platanias beach na malebnom ostrove Kréta.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
asi 100 m od piesočnatej pláže. Vilky sú súčasťou hotelového komplexu Porto Platanias, a od hlavnej hotelovej časti Porto Platanias beach tento resort oddeľuje len miestna komunikácia. Vilky sa nachádzajú priamo v centre letoviska, napriek tomu však ubytovací komplex pôsobí pohodovým a kľudným dojmom. 20 km od mestečka Chania.
Hotel
-
rezort viliek je postavený štýlom gréckych uličiek, ktoré sa kľukatia v príjemnej exotickej záhrade. V komplexe nájdete hlavnú budovu s 24 hodinovou recepciou, hlavnú reštauráciu, ako aj á la card reštauráciu, 1 plážový bar , lobby bar a mini market. V areáli sa nachádza 1 bazén pre dospelých a 1 detský bazén (ležadlá a slnečníky pri bazénoch zdarma), detské ihrisko s miniklubom a detskými animáciami. V celom areáli aj na izbách je Wi-fi pripojenie zdarma. Komplex je bezbariérovo upravený a vybavený výťahmi. Hostia ubytovaní v rezorte môžu počas celého pobytu využívať aj služby hlavného hotela Porto Platanias beach, vrátane bazénov a reštaurácií. 
Izby
-
dvojlôžkové, moderne zariadené štúdiá s možnosťou 1 prístelky, ako aj apartmány pre 4 osoby sú vybavené kuchynským kútikom s chladničkou, kúpeľnou so sprchovacím kútom a sušičom na vlasy. Každá izba má individuálnu klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor (za poplatok) a terasu alebo balkón so záhradným sedením. Apartmány s oddelenou spálňou sú vybavené dvojlôžkom, pričom v obývacej miestnosti sa nachádzajú ďalšie dve lôžka.
Stravovanie
-
polpenzia formou bufetových stolov alebo all inclusive, raňajky, obedy a večere formou bohatých bufetových stolov, ponuka alkoholických, nealkoholických a miešaných nápojov v rámci all inclusive od 10:00-23:30, káva, snacky, koláčiky, pizza od 10:30-12:30 a od 15:00 do 17:00. Polnočná polievka od 23:00 do polnoci.
Pláž
-
široká piesková pláž s drobnými kamienkami pri vstupe. Je vybavená slnečníkmi a lehátkami (za poplatok), plážové uteráky za depozit. K dispozícii je aj plážový bar v rámci all inclusive. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-

letecká

Fakultatívne výlety
-

Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Mestečko Platanias leží na severnom pobreží Kréty, 12 km od mesta Chania a patrí medzi najväčšie turistické strediská západnej Kréty. Kto hľadá krásne pieskové pláže, typickú grécku atmosféru, krásnu prírodu, ale aj zábavu a nočný život, zaručene si v tomto malebnom mestečku príde na svoje. Pobrežie lemuje 4 km dlhá piesková pláž, nájdete tu množstvo obchodov, nočných podnikov, taverien a bohaté možnosti zábavy pre všetky vekové kategórie.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri