Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Club Dizalya Hotel

Turecko - Alanya - Konakli # Stiahnuť
Popis

Hotelový komplex s príjemným charakterom ubytovania v hlavnej budove alebo priľahlých bungalovoch prepojených krásnou záhradou. Má výbornú polohu vzhľadom na väčšie centrá, ktoré sú v dobrej dostupnosti miestnou dopravou tzv. dolmušmi.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
priamo na piesočnato-kamienkovej pláži, 200 m od najbližších nákupných možností, 2 km od centra Konakli a 12 km od Alanye a asi 110 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
komplex pozostáva z hlavnej budovy a priľahlých bungalovov. V hlavnej budove sa nachádza vstupná hala s recepciou, lobby bar, snack bar, garden bar (10.00-24.00), konferenčné miestnosti, hlavná reštaurácia s vnútorným aj vonkajším sedením. V areáli sa nachádzajú 2 vonkajšie bazény, z toho jeden so šmykľavkami. Bohatá ponuka denných aj večerných animácií. Pre deti je pripravený miniklub, detský bazén a ihrisko. Športové aktivity – plážový volejbal, boccia, šípky, basketbal, stolný tenis, fitnescentrum, vodná gymnastika, aerobik, tenis (osvetlenie kurtov za poplatok), biliard (za poplatok), minigolf (za poplatok). K dispozícii služby lekára, kaderníctvo, turecké kúpele, sauna, masáže, skrášľovacie procedúry, čistiareň, nákupná pasáž za poplatok. Wi-Fi pripojenie v lobby zdarma.
Izby
-
príjemne zariadené štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky situované v hlavnej budove, štandardné veľké izby s možnosťou 2 prísteliek v hlavnej budove a štandardné izby s možnosťou 2 prísteliek v bungalovoch. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor (za poplatok), minibar (denne dopĺňaná voda), balkón alebo terasu.
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.30-10.00), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00). Ľahké občerstvenie počas dňa formou snackov, zmrzlina, káva, čaj a koláčiky, polnočná polievka (23.00-24.00), nočné občerstvenie (24.00-06.00). Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v cene. Čerstvé ovocné šťavy, turecká káva, importované alkoholické nápoje za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.
Pláž
-
piesočnato-kamienková pláž. Vstup do mora je upravený popri prírodnom kamennom pláte alebo cez mólo. K dispozícii all inclusive bar na pláži, ležadlá, slnečníky a matrace zdarma, osušky (výmena za poplatok). Vodné športy sú v ponuke za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzska rivéra
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Bologna a San Maríno s kúpaním
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Cesta španielskym kráľovstvom
Letecky 11 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Talianske alpské jazerá
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri