Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
*****

Aydinbey Kings Palace

Turecko - Side
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Hotelový rezort, ktorý prešiel rekonštrukciou v roku 2021, sa nachádza priamo na šírej piesočnatej pláži v stredisku Evrenseki, ktorú od hotela oddeľuje len plážová promenáda. Kvalitné služby ultra all inclusive, príjemné prostredie a blízkosť nákupných možností predurčuje hotel k vysnívanej dovolenke na Tureckej riviére.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
priamo na pláži v stredisku Evrenseki oblasť Side v Turecku, asi 7 km od centra Side, 15 km od strediska Manavgat a 60 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, 6 à la carte reštaurácií (1x za pobyt zdarma, nutná rezervácia), Irish Bar otvorený 24 h, ďalšie 4 bary v areáli hotela, cukráreň. Hostia majú k dispozícii vonkajší hlavný bazén, relaxačný bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén, vnútorný bazén. Športové aktivity – fitnescentrum, aerobik, vodná gymnastika, stolný tenis, šípky, plážový volejbal. Služby za poplatok – 24 h izbová služba, lekár, čistiareň odevov, biliard, bowling, internetová miestnosť s kaviarňou, herňa, obchody, fotograf, kaderníctvo a požičovňa áut. Počas dňa animácie pre deti i dospelých, amfiteáter s večerným program, minidisko, miniklub (4-12 rokov), detské ihrisko. Wellness centrum – sauna a turecké kúpele zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Wi-Fi pripojenie v celom areáli hotela zdarma.
Izby
-
príjemne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek. Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), centrálnou klimatizáciou, SAT TV, telefónom, súpravou na prípravu kávy a čaju, balkónom, minibarom (denne dopĺňaný vodou a nealkoholickými nápojmi) a trezorom. Rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera, polnočný snack. Počas dňa občerstvenie vo forme snackov a koláčikov. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje, vybrané importované alkoholické nápoje, káva a čaj. Importované alkoholické nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok.
Pláž
-
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodným pre rodiny s deťmi aj neplavcov. Plážový bar v rámci ultra all inclusive zdarma. Slnečníky, ležadlá, matrace a plážové osušky zdarma. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Balkán
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Dvůr Králové a české Peklo
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri