Hodnotenie klientov:  9.8
* * *
Letecky

Hotel Nelia Beach

Cyprus - Ayia Napa

Hotel je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí preferujú živé strediská, centrum s rušným nočným životom a pekné piesočnaté pláže. Svojim hosťom ponúka atraktívne prostredie, kvalitné služby a množstvo zážitkov.

Poloha:

tento príjemný hotel má skvelú polohu, v centre živého cyperského letoviska Ayia Napa, neďaleko prístavu a len pár metrov od peknej piesočnatej pláže. Cesta na pláž je dlhá približne 150 metrov a vedie okolo blízkeho plážového baru. Najbližšie nákupné možnosti sa nachádzajú v okolí hotela, do centra s množstvom reštaurácii, taverien a kaviarní sa dostanete za 5 minút, ulica plná barov, diskoték a bohatého nočného života je vzdialená 10 minút chôdze. Letisko v Larnake (LCA) je vzdialené 57 km.

Hotel:

vstupná hala s recepciou, lobby, hlavná hotelová reštaurácia s terasou, bar, bar pri bazéne, vonkajší bazén s detskou časťou a terasou s ležadlami a slnečníkmi zdarma, detské ihrisko, wellness centrum (za poplatok), medzinárodný hotelový animačný program pre deti a dospelých, Wi-Fi internetové pripojenie, fitnescentrum, spoločenská miestnosť s TV, stolný tenis, obchod so suvenírmi pred hotelom, parkovanie.

Izby:

hotel ponúka dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek alebo rodinné izby (jedna miestnosť), izby sú orientované do vnútrozemia/okolia hotela alebo na morskú stranu. Sú komfortne zariadené a vybavené vlastnou kúpeľňou s WC a príslušenstvom, sušičom na vlasy, klimatizáciou, Wi-Fi pripojením, SAT TV, telefónom a balkónom s posedením, služby za poplatok: mini chladnička, trezor. Izby typu Superior sú luxusnejšie dekorované, izby typu Luxury sú na vyšších poschodiach a sú priestranejšie.

Stravovanie:

polpenzia - raňajky a večere formou bufetových stolov. All inclusive – raňajky, obedy, večere vrátane nápojov v hotelovej reštaurácii, v určených dňoch aj tematické večere. Počas dňa vo vybraných hodinách malé občerstvenie, teplé a studené snacky, zmrzlina, káva a čaj. Miestne vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje v areáli hotela.

Pláž:

pekná piesočnatá pláž je priamo pri hotelovom areáli, cesta na pláž vedie okolo blízkeho plážového baru a je to približne 150 metrov. Časť pláže pri hoteli má kamenistý vstup do mora, cca 20 metrov ďalej je vstup pozvoľný a piesočnatý, vhodný aj pre deti. Ležadlá, slnečníky a vodné športy na pláži sú za poplatok.

Doprava:
letecká
Typ stravy:

polpenzia

Informácie o krajine a stredisku:
CYPRUS
Južný Cyprus je gréckou časťou ostrova Cyprus, oficiálne sa nazýva Cyperská republika. Vznikol rozdelením ostrova na južnú a severnú časť (obývanú prevažne tureckým obyvateľstvom) v dôsledku nepokojov v 20. st. Je členom Európskej únie, občania SR môžu cestovať do krajiny s platným občianskym preukazom. Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori, pričom 10 km2 z jeho územia tvoria vodné plochy. Právom preto môžeme o Cypre hovoriť ako o veľmi zelenom ostrove, ktorý ponúka mnohé historické, ale aj prírodné krásy. Pri pohľade do minulosti sa Cyprus nazýva aj ostrovom bohyne lásky a krásy – Afrodity. Miestom zrodenia tejto bohyne z morskej peny sú skaly, nachádzajúce sa neďaleko pobrežných útesov mesta Paphos. V dejinách bol Cyprus prekvitajúcim centrom kultového uctievania Afrodity. Medzi jeden z najznámejších obrazov zobrazujúcich jej zrodenie je Botticelliho Zrodenie Venuše. Cyperčanom je vlastná pohostinnosť a vynikajúce služby nielen v hotelových rezortoch, ale aj na uliciach. Južný Cyprus je vďaka svojej výnimočnej polohe právom označovaný ako najslnečnejšie miesto v Európe, pretože je tu viac ako 300 slnečných dní v roku. Pláže v tejto časti ostrova sa vyznačujú jemným, zlatistým pieskom. Táto časť krajiny je natoľko rozmanitá, že tu možno nájsť nádherné, šíre pláže s pozvoľným vstupom do príjemne teplého mora a o kúsok ďalej menšie zátoky s tmavou vodou a veľkou hĺbkou. V južnej časti ostrova nesmiete obísť turistami veľmi vyhľadávanú Nissi beach a tiež národný park Cabo Greco s nádhernou modrou lagúnou. Cyprus však nie je iba o plážach a nádhernom mori. Jeho horský masív ponúka možnosti aktívne strávenej dovolenky. Na takúto aktivitu je priamo stvorené pohorie Troodos, ktoré ponúka množstvo rôznych túr a výstupov. Kto má radšej históriu, ten si príde na svoje v centre každého mestečka, no úplnú rozprávku môže zažiť v dedinke Lefkara.
AYIA NAPA
Rušné turistické centrum sa nachádza neďaleko Protarasu. V tomto stredisku sa nachádza množstvo širokých piesočnatých pláží s ocenením za čistotu, ale aj kamienkové pláže. More je v tejto časti Cypru pokojné s pozvoľným vstupom, čo iste ocenia aj neplavci a rodiny s deťmi. Okrem krásnych pobreží návštevníkov láka aj takzvaný Most lásky. Ten sa vyníma vo východnej časti Ayia Napa.
Zobraziť na mape (34.9842400000, 34.0039100000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento