Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Portugalsko - zem moreplavcov a slnka

Letecky
cena za osobu od
1 352 €
8.8
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Počas ôsmich dní s nami dokonale spoznáte Portugalsko - domov najväčších moreplavcov, dobrých vín, či veľkolepých palácov. Z cestovateľského zoznamu si odškrtnete atrakcie ako mesto Lisabon, Alcobaca s najväčším kostolom v krajine, Fátima ako miesto zázraku pre katolíckych veriacich, hrad rytierov Kristovho rádu, najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy Cabo da Roca. Spoznáte mesto Porto preslávené portským vínom a užijete si ochutnávku v rozľahlých viniciach Quinta da Aveleda.

Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 5x polpenzia, 2x raňajkyPorto – Guiamaraes – Braga – Coimbra – Tomar – Fátima –Batalha – Alcobaca – Nazaré – Óbidos – Sintra  – Cabo da Roca – Cascais – Lisabon

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-

letecká

Program zájazdu
-

1. deň – prílet do Porta, transfer do hotela, ubytovanie.  

2. deň – raňajky, celodenná návšteva Porta, známeho vďaka portskému vínu. Prechádzka po historickej štvrti Ribeira, po brehoch rieky Doura až po jej ústie do Atlantiku. Prehliadka katedrály Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami naklonenými do strán a gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Ochutnávka vína v pivniciach Burmester. Fakultatívne návšteva portugalského hudobného žánru fado. Ubytovanie.

3. deň – raňajky, transfer do Guimaraes (UNESCO), kolísky portugalského národa. Pokračovanie do mesta Bragy a na pútnické miesto Bom Jesus do Monte na vrchole kopca, odkiaľ je úchvatný výhľad na mesto Braga a okolie. Transfer do hotela v blízkosti mesta Coimbra, ubytovanie a večera.

4. deň – raňajky, presun do bývalého hlavného mesta Coimbra, kde sa nachádza najstaršia univerzita Portugalska a druhá najstaršia univerzita sveta. Pokračovanie do mesta Tomar - kláštor Convento de Cristo (UNESCO), ktorý bol sídlom rytierov Kristovho rádu. Pútnické mesto Fátima – miesto známe svojou spojitosťou s viacerými nadprirodzenými udalosťami, ktoré sa odohrali v roku 1917, kedy tri malé deti údajne zažili sériu zjavení Panny Márie. Ubytovanie a večera.  

5. deň – raňajky, presun do mesta Batalha s návštevou kráľovského kláštora (UNESCO). Zastávka v mestečku Alcobaca s najväčším kostolom Portugalska (UNESCO) a cisterciánskym opátstvom. Prechádzka po pláži v rybárskej dedinke Nazaré,  známej nielen svojou krásnou plážou a typickou rybárskou atmosférou, ale aj vlnami, ktoré patria medzi najväčšie na svete a sú obľúbené medzi surfermi. Zakončenie programu prechádzkou v stredovekej dedinke Óbidos pomedzi biele domčeky s terakotovými strechami. Ubytovanie a večera. 

6.deň – raňajky, transfer do Sintry (UNESCO) plnej rozprávkových palácov. Presun na najzápadnejší cíp Európy Cabo da Roca so strmými útesmi, ktoré dosahujú výšku až 140 metrov nad morom a úchvatnými výhľadmi na oceán. Pokračovanie do mestečka Cascais presláveného rybími špecialitami. Návrat do hotela, večera.  

7.deň – raňajky, celodenná prehliadka Lisabonu, na ktorý sa pozerá replika slávnej sochy Krista v Riu de Janeiro. Starobylá štvrť Belém je známa svojou nádhernou architektúrou a pripomienkou na éru portugalských objavov. Kláštor Hieronymitov je jednou z najvýznamnejších pamiatok v tejto štvrti. Veža Torre de Belém je symbolom portugalských zámorských objavov (UNESCO), hrad Castelo de Sao Jorge ponúka nádherný výhľad na mesto. Najstaršia štvrť Alfami je jednou z mála štvrtí, ktoré prežili veľké zemetrasenie v roku 1755 a ponúka pôvodnú atmosféru labyrintu úzkych a krivých uličiek, farebných domčekov a tradičných kachličiek (azulejos). Ubytovanie a večera.  

8.deň – raňajky, transfer na letisko, odlet z Lisabonu.  

V cene je zahrnuté
-
7x ubytovanie v 3* hoteli, 5x polpenzia, 2x raňajky, letecká doprava Viedeň - Lisabon/Porto - Viedeň,, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, ochutnávka vína v Porte, ostatné prehliadky/ochutnávky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 100 EUR/os (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 290-315 EUR/7 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri