Hodnotenie klientov:  10
* * * *
Letecky

Hotel Mare Boutique

Grécko - Kréta - Georgioupolis

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Kvalitný 4* hotel pre dospelých leží priamo na piesočnatej pláži v obľúbenom letovisku Georgioupolis na čarokrásnom ostrove Kréta.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:

priamo na pláži, v blízkosti obchodíkov, taverien a reštaurácií, 20 km od mesta Rethymno, 42 km od Chanie, 98 km od letiska v Heraklione
Hotel:

vstupná hala s recepciou, lobby, reštaurácia s terasou a s výhľadom na more, pool bar s výhľadom na more, bazén (lehátka a slnečníky zdarma)

Izby:

klimatizované dvojlôžkové izby vybavené TV/SAT, trezorom, chladničkou, kúpeľňou so sprchou a s WC, sušičom na vlasy, balkónom, s výhľadom na okolie, s bočným alebo priamym výhľadom na moreStravovanie:

all inclusive - raňajky, obed a večera formou bufetových stolov, občerstvenie počasa dňa, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby
Pláž:

priamo na piesočnatej pláži, lehátka a slnečníky za poplatok

Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku:

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.

Georgioupolis
bola pôvodne malá rybárska dedinka, ktorá leží na severnom pobreží Kréty, cca 20 km západne od historického mesta Rethymno a 40 km od mesta Chania. Má nádhernú pieskovú pláž, s pozvoľným vstupom do mora a nádhernú panorámu , keďže smerom na sever sa tiahne skalnaté pobrežie, smerom na východ 10 kilometrov dlhá piesková pláž a na juhu sa do výšky cez 2400 m týčia mohutné vrcholky Lefka Ori (Biele hory). V dedinke ústí do mora riečka Almiros, jej brehy sú pokryté zeleňou, okrem toho sladká voda a zeleň poskytujú dostatok priestoru pre život najrôznejších druhov živočíchov a ponúka možnosť krásnych prechádzok a posedenia v niektorej z taverien. 


Kavros je malá dedinka známa pod menom Paralia Kourna alebo Kournas a leží na severnom pobreží Kréty, medzi Chaniou a Rethymnom. Má asi 170 obyvateľov, ktorí žijú hlavne z turistického ruchu. Dlhá piesočnatá pláž Kavros sa tiahne pozdĺž pobrežia až k zátoke Almiros. Je obľúbenou hlavne pre rodiny s deťmi a za svoju čistotu a vybavenosť bola ocenené Modrou vlajkou EU. Z letiska Heraklion trvá cesta cca. 110 minút.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (35.3620000000, 24.2630500000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento