Hodnotenie klientov:  9.8
* * *
Individuálne

Italy Vilage

Taliansko - Kampánia - Baia Domizia
Italy Village sa nachádza v oblasti Caserta na hranici medzi Laziom a Kampániou, v stredisku Baia Domizia, cca 70 km severne od Neapolu. Rozľahlý areál je vhodným dovolenkovým miestom pre všetky vekové kategórie, ako aj rodiny s deťmi.
Poloha:
 priamo na pláži, apartmány sú vzdialené od pláže od 40 do 400 m.
Ubytovanie:
recepcia, reštaurácia, bar pri bazéne, Wi-Fi zdarma v recepcii, bazén, detský bazén, tenisové ihrisko, futbalové a basketbalové ihrisko, požičovňa bicyklov, detské ihrisko a animácie počas hlavnej sezóny.
Stravovanie:
bez stravy.
Apartmány:
typ A –  25 m2 mono pre 2 osoby sa skladá z obývacej izby s dvomi lôžkami a kuchynským kútom, typ B – trilo  51 m2 - pre 4 osoby – má 2 izby s dvomi lôžkami, obývaciu miestnosť s kuchynským kútom, kde je možnosť 5. lôžka za príplatok,  klimatizácioa a TV, typ D – trilo 62 m 2,  pre 5 osôb – má 2 izby s dvomi lôžkami, obývaciu miestnosť s kuchynským kútom a 1 lôžkom, možnosť 6. lôžka za príplatok. Prístelky sú rozťahovacie lôžka. Všetky apartmány majú vlastné sociálne zariadenie a terasu. V Type A a B je možnosť doobjednať prístelku. 
 
Pláž:
 350 m dlhá piesočnatá pláž, plážový servis za poplatok
Doprava:
individuálna
Typ stravy:
bez stravy
Fakultatívne výlety:
Ostrov Capri – celodenný výlet autobusom a loďou na ostrov Capri, kde vás okrem Augustových zá- hrad, Villy Jovis (bývalá rezidencia cisára Tibéria) a výhľadu na nádherné biele skaly Faragliony nadchne aj jaskyňa Grotta Azzura. Pompeje, Vezuv, Herculaneum a degustácia vín – celodenný výlet s výstupom na Vezuv. Prehliadka vykopávok antického mesta na úpätí Vezuvu – Pompeje, prehliadka Herculaneum a nakoniec degustácia typických kampánskych vín. Neapol s návštevou sopky Vezuv – celodenný výlet do metropole Kampánie. Neapol ponúka mnohé historické pamiatky a kostoly na každom kroku, charakteristické úzke uličky s miestnym koloritom. V popoludňajších hodinách odjazd k najznámejšej sopke v Európe - Vezuv.
Informácie o krajine a stredisku:
KAMPÁNIA Meno Kampánia pochádza od Rimanov, ktorí oblasť nazývali Campania Felix (Šťastná Kampánia). Región sa začína južne od Ríma, pokračuje po pobreží Tyrrhenského mora až k mestu Neapol. Kampánia má veľký historický význam, bohatú a pestrú minulosť, vzácne umelecké pamiatky. Vezuvská sopka stráži kraj z dostatočnej výšky a postarala sa aj o to, aby sa tento kraj mohol zapísať do učebníc dejepisu. Nádherné pieskové pláže sú tu dokonale zmixované s gýčovými romantickými výhľadmi, no rímski bohovia pridali aj úrodné vinohrady a polia, ktoré z Kampánie urobili hotový gurmánsky raj. Ak budete chcieť vidieť najromantickejšie zátoky Talianska, navštívte aj ostrov Capri. BAIA DOMIZIA Je súčasťou obce Sessa Aurunca a obce Cellole v provincii Caserta a ideálnym východiskovým bodom na výlety do Neapola, Sorrenta, antického mesta Pompeje či Paestum, morských kúpeľov Amalfi alebo na sopku Vezuv. PAESTUM Paestum leží asi 40 km južne od Salerna a 85 km juhovýchodne od Neapola. Pre tých, ktorí hľadajú nielen more ale aj stopy histórie, bude Paestum a celá oblasť najlepšou voľbou. Je to živé mestečko a jeho nádherné pláže a historické pamiatky lákajú k prechádzkam, má svoju atmosféru a pôvab. MARINA DI CAMEROTA Leží v srdci Parco Cilento blízko Paestum. Obľúbené turistické mestečká Marina di Camerota, San Maria di Castelabate sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pre ich zlaté pláže a sugestívne útesy ich nazývajú perly Stredozemného mora. Ideálne klimatické podmienky umožňujú prežitie prí- jemnej dovolenky od mája do októbra.
Zobraziť na mape (41.2015620000, 13.8026296905)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento