Hodnotenie klientov:  9.5
* * *
Individuálne

International

Taliansko - Lignano
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rezidencia s výbornou polohou, ktorú od piesočnatej pláže delí len miestna komunikácia, je obklopená píniovým hájom.
Poloha:
asi 30 m od pláže a 3 km od centra časti Lignano Sabbiadoro, na Via Millefiori.
Ubytovanie:

V niekoľko poschodovej budove s výťahom s hotelovou časťou sa nachádzajú na vyšších poschodiach apartmány typu monocal a bilocal. Všetky sú jednoducho zariadené a vybavené sociálnym zariadením (po nedávnej rekonštrukcii), SAT TV, kávovarom a menším balkónom (v bilocaloch na morskú stranu).

Apartmán monolocal  pre 3 osoby pozostáva z obývacej miestnosti s kuchynským kútom a rozkladacím dvojlôžkom a prístelkou pre jednu osobu. Apartmán bilocal pre 4 osoby pozostáva zo spálne s dvojlôžkom a obývacou miestnosťou s kuchynským kútom, mikrovlnnou rúrou a rozkladacím dvojlôžkom.

Stravovanie:
bez stravy.
Pláž:
piesočnatá upravená pláž s postupným vstupom do mora, asi 30 m od rezidencie.
Doprava:
vlastná alebo autobusová.
Typ stravy:
bez stravy
Informácie o krajine a stredisku:

Taliansko patrí k najnavštevovanejším krajinám na svete. Je to krajina bohatej a dlhej histórie, krajina nekonečných pláží, zasnežených hôr, malebných jazier, viníc či olivových hájov, romantických mestečiek, galérií, chrámov a múzeí. Dovolenka v tejto krajine je vždy nezabudnuteľná. Každoročne sa do nej vracajú tisícky klientov, aby vždy objavili niečo nové. V Taliansku si vyberie každý: ten, čo rád leňoší na širokej pieskovej pláži na severe i ten, kto uprednostňuje malé skalnaté zákutia v južnej Kalábrii. Obdivovatelia architektonických a umeleckých skvostov minulých storočí si vychutnajú prechádzku miestami ako Verona, Benátky, Terst, Rím, Neapol v rámci fakultatívnych výletov. Všetky zážitky umocní vynikajúca kuchyňa a temperamentní hostitelia. Iba 600 km od hraníc Slovenska sa nachádzajú najbližšie piesočnaté pláže severného Jadranu. Táto časť talianskeho pobrežia, nachádzajúca sa v regiónoch Friuli Venezia Giulia a Veneto, je známa predovšetkým svojimi rozsiahlymi piesočnatými plážami s mierne klesajúcim dnom, čo oceňujú najmä rodiny s deťmi. Všetky strediská majú veľmi dobre vybudovanú infraštruktúru so zaujímavými atrakciami pre deti i dospelých – nachádzajú sa tu veľké vodné a zábavné parky, športoviská, nekonečné cyklistické trasy a golfové ihriská, ale aj nákupné strediská. Ako všade v Taliansku, aj tu nájdete historické a umelecké poklady, nádhernú architektúru a galérie so vzácnymi dielami nielen talianskych umelcov.


LIGNANO je známe a vyhľadávané letovisko, oddelené riečkou Tagliamento od Bibione a pozostávajúce z troch častí. Najstaršej a najzelenšej Pinety s Parkom Hemingway, pokojnej Riviery s prístavom a golfovým ihriskom a najrušnejšej časti Sabbiadoro s nákupnými a zábavnými možnosťami. Všetky časti spája niekoľkokilometrová piesková pláž rozdelená na približne 20 sektorov so slnečníkmi a ležadlami. V celom stredisku je množstvo hotelov, penziónov a apartmánových domov, nechýba typická dlhá nákupná promenáda. Lignano ponúka predovšetkým najmladším návštevníkom zábavu a rôzne aktivity – veľký aquapark, zoologickú záhradu Punta Verde, lunapark, zábavno- didaktický park Gulliverlandia a Junior park.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (45.6831730000, 13.1345790000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri