Hodnotenie klientov:  9.9
* * * * *
Letecky

Xanthe Resort

Turecko - Evrenseki

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Hotel patrí do prestížnej hotelovej siete Emir Hotels s environmentálnym konceptom riadenia. Okrem luxusného ubytovania a nadštandardných kvalitných služieb ponúka veľa možností na prežitie aktívnej dovolenky s vašimi deťmi, ale aj bez nich. Oficiálna kategória hotela je 5*.
Poloha:
priamo na pláži v stredisku Evrenseki, 7 km od historického mestečka Side a asi 60 km od letiska v Antalyi. V okolí hotela sa nachádza viacero bazárov.
Hotel:
recepcia, hlavná reštaurácia, 4 a la carte reštaurácie (turecká, talianska, rybia, barbeque), cukráreň, lobby bar, bar pri bazéne, bar na pláži, vnútorný bazén, 4 vonkajšie bazény, olympijský bazén, detský bazén, bazén so šmykľavkami, ležadlá a slnečníky pri bazéne zdarma. Hostia majú k dispozícii Wi-Fi internetové pripojenie zdarma, wellness centrum so vstupom do tureckých kúpeľov a sauny zdarma (masáže a iné procedúry sú za poplatok), fitnescentrum, požičovňu áut a bicyklov, tenis, futbal, bocciu, šípky, biliard, stolný tenis, vonkajšie kino, amfiteáter, hotelové obchody, kaderníctvo, hotelového fotografa, lekára aj konferenčné miestnosti. Hotel organizuje denné animácie, večerné profesionálne vystúpenia (živá hudba, cirkus, turecký večer), rôzne športové aktivity ako vodnú gymnastiku, jogu, zumbu, aerobik. Pre deti je pripravený miniklub, herňa, detské ihrisko. Areál je vhodný aj pre hendikepovaných hostí.
Izby:
útulné pestrofarebne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Izby sú vybavené centrálnou klimatizáciou, telefónom, SAT TV, minibarom (nealkoholické nápoje k príchodu zdarma, denne dopĺňaná voda), trezorom za poplatok, sušičom na vlasy, súpravou na prípravu kávy a čaju, Wi-Fi. Každá izba má balkón, kúpeľňu s WC a sprchovým kútom. Rodinné izby pre max. 4 dospelé osoby a bezbariérové izby sú na vyžiadanie.
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera, polnočný snack, občerstvenie počas dňa, koláčiky, zmrzlina, turecké placky, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje. Počas pobytu 1-krát večera v a la carte reštaurácii zdarma – nutná rezervácia vopred. Pre alergikov možnosť diétnej stravy na vyžiadanie.
Pláž:
krásna šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a osušky na pláži sú zdarma. Na pláži ponuka vodných športov a ihrisko pre plážový volejbal.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.   

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min.

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký    


TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Turecká kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Sliaču a Košíc na letisko v Antalyi, pri zájazdoch do stredísk Alanya, Konakli, Avsallar, Kizilot-Cenger, Kizilagac, Side, Evrenseki, Belek a Lara.  


EVRENSEKI

Pokojná hotelová oblasť strediska Evrenseki známa svojimi širokými a piesočnatými plážami sa nachádza cca 7 km od známeho historického mesta Side, kam sa pohodlne za pár minút dopravíte miestnym dolmusom alebo taxíkom. Transfer z letiska v Antalyi trvá približne 50 minút.  

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.8046040000, 31.3515640000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento