Hodnotenie klientov:  10
* * * * *
Letecky

Hotel Bella Resort & Spa

Turecko - Side - Colakli

Hotelový rezort sa nachádza v obľúbenom stredisku Colakli s krásnou piesočnatou plážou, ktorú od hotela oddeľuje iba plážová promenáda. Svojim hosťom ponúka dovolenku strávenú v príjemnom prostredí s kvalitnými službami, výbornou stravou, milým a ústretovým personálom. Hotel odporúčame klientom, ktorí hľadajú oddych v pokojnejšom rezorte.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
priamo na pláži v stredisku Colakli, 12 km od historického centra Side, 15 km od mesta Manavgat, 55 km od letiska v Antalyi.
Hotel:
hotelový komplex pozostáva zo 6-poschodovej hlavnej budovy a vedľajších nízkopodlažných viliek. Vstupná hala s recepciou, lobby bar otvorený 24 h, bar pri bazéne, disco bar, hlavná reštaurácia s vnútorným aj vonkajším sedením,  3 à la carte reštaurácie (nutná rezervácia, 1x za pobyt zdarma), cukráreň, vonkajší bazén, detský bazén a bazén so šmykľavkami. Denné a večerné animácie pre deti aj dospelých, miniklub pre deti (4-12 rokov), športové aktivity – plážový volejbal, basketbal, tenis, stolný tenis, šípky, fitnescentrum, aerobik, boccia, vodné pólo. Wellness centrum – turecké kúpele a sauna zdarma, ostatné procedúry za poplatok. Služby lekára, čistiareň, kaderníctvo, obchodná pasáž, požičovňa áut a bicyklov sú k dispozícii za poplatok. Wi-Fi pripojenie v areáli hotela zdarma.
Izby:
elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením (sprcha, WC, susič na vlasy), centrálnou klimatizáciou, SAT TV, telefónom, trezorom (za poplatok), minibarom (voda a nealkoholické nápoje), súpravou na prípravu kávy a čaju, balkónom alebo terasou. Wi-Fi pripojenie zdarma. Rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami sú na vyžiadanie.
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera, polnočný snack. Popoludňajšie občerstvenie vo forme snackov a koláčikov, lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje, káva a čaj. Importované nápoje, koktaily a čerstvé ovocné šťavy za poplatok.
Pláž:
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, vhodná pre rodiny s deťmi aj pre neplavcov. Slnečníky, ležadlá, matrace a plážové osušky zdarma. Bar na pláži v rámci all inclusive. Ponuka vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov. 
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.
Perge - Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mestečka Perge s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov. 
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: Demre a Myra, soľné jazero a Sagalassos, jeep safari, rafting, výlet pirátskou loďou, Green Canyon, plavba loďou po rieke Manavgat, Antalya a akvárium.
Informácie o krajine a stredisku:
hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Zobraziť na mape (36.8174808282, 31.3023664577)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento