Hodnotenie klientov:  9.2
* * * * *
Letecky

Side Royal Palace Hotel & Spa

Turecko - Side - EVRENSEKI

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Elegantný hotel, otvorený v roku 2016, ponúka klientom moderné ubytovanie, príjemné prostredie, kvalitné služby špičkového hotela, blízkosť nákupných možností a piesočnatej pláže. Vhodný nielen pre páry, ale aj rodiny s deťmi.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
hotel v stredisku Evrenseki, 400 m od vlastnej pláže, na ktorú sa dostanete príjemnou prechádzkou alebo hotelovým mikrobusom, ktorý premáva každých 30 minút. Od centra Side je vzdialený 7 km a od strediska  Manavgat asi 10 km.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, lobby bar, bar pri bazéne otvorený 24 h, hlavná reštaurácia s vnútorným a vonkajším sedením, 2 à la carte reštaurácie (medzinárodná a turecká), írsky bar, cukráreň, diskotéka. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén so šmykľavkami, relaxačný a detský bazén, fitnescentrum, wellness centrum – turecké kúpele, sauna, za poplatok masáže a vybrané procedúry. Animácie pre deti i dospelých,  miniklub a detské ihrisko. Športové aktivity - boccia, stolný tenis, plážový volejbal, šípky, vodný aerobik. Za poplatok je k dispozícii lekár, čistiareň odevov, kaderníctvo, 24-hodinová izbová služba a obchody. Wi-Fi pripojenie v celom areáli hotela a na pláži zdarma. Amfiteáter, bar pri bazéne, cukráreň, relaxačný a detský bazén klienti využívajú v areáli hotela Side Royal Style. Okrem hlavnej reštaurácie v čase raňajok a večerí klienti zdieľajú všetky strediská a služby spoločne v oboch hoteloch.
Izby:
dvojlôžkové klimatizované izby s možnosťou jednej prístelky, na vyžiadanie sú k dispozícii rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami (max. pre 4 dospelé osoby) a izby s priamym vstupom do bazéna. Izby disponujú vlastným sociálnym zariadením (kúpeľňa s WC, sprchový kút, sušič na vlasy), SAT TV, minibarom (denne dopĺňaný nealkoholickými nápojmi, pivom a vodou), telefónom, trezorom, súpravou na prípravu kávy a čaju a balkónom. 
Stravovanie:
ultra all inclusive - raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, polnočné občerstvenie, občerstvenie počas dňa - koláčiky, káva, čaj, zmrzlina, ovocie, turecké placky, snacky v bare pri bazéne a na pláži, ovocie. Domáce alkoholické a nealkoholické nápoje, vybraný importovaný alkohol v rámci ultra all inclusive zdarma.
Pláž:
široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. Na pláži výber vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
ultra all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov. 
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.
Perge - Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mestečka Perge s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov. 
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: Demre a Myra, soľné jazero a Sagalassos, jeep safari, rafting, výlet pirátskou loďou, Green Canyon, plavba loďou po rieke Manavgat, Antalya a akvárium.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.8081630000, 31.3480170000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento