Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute

Azerbajdžan letecky

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis
Rýchly popis
-

Azerbajdžan je nenápadná krajinka na brehu Kaspického mora. Ukrýva v sebe bohatú históriu, nádhernú prírodu, umelecké diela a architektonické skvosty. Spoznajte s nami hlavné mesto Baku, Malé Benátky, Ohnivé veže, Panenskú zoroastriánsku vežu, magický les Gecresh, bahenné sopky, skalné kresby zo staroveku, kresťanské kostoly, moslimské mešity a veľkolepé paláce.


Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky


Baku – Shamakhi – Sheki – Kish – Gabala – Gobustan – Yanar Dag


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – prílet do Baku. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, začiatok prehliadky v starej časti mesta Icheri-Sherer s úzkymi uličkami, mešitami a palácom Širvanšáhov, považovaný za jeden zo skvostov azerbajdžanskej architektúry, zapísaný na zozname UNESCO. Presun k Panenskej veži (UNESCO), kedysi stojacej na brehoch mora, opradenej mnohými legendami. Pokračovanie k modernejším častiam mesta – Národný bulvár, Malé Benátky, Múzeum kobercov, sídliace v budove pripomínajúcej zrolovaný koberec, ikonické Ohnivé veže, Vlajkové námestie s najväčšou vlajkou sveta, Krištáľová hala a moderné Centrum Hejdara Alijeva, navrhnuté iracko-britskou architektkou Zahou Hadid. Večer návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun k mauzóleu Diri Baba z 15. storočia. Podľa legendy išlo o nesmrteľného svätca, ktorého telo bolo v hrobke pochované v roku 1402, ale nerozložilo sa, čo viedlo k jeho posmrtnému blahorečeniu. Ďalšia zastávka v meste Shamakhi – mešita Juma, mauzóleum posledného shamakhinského chána Yeddi Gumbez. Pokračovanie do mesta Sheki, obkoleseného končiarmi Veľkého Kaukazu. Letná rezidencia chánov - palác z 18. storočia s nádhernou vnútornou výzdobou, pevnosť obkolesujúca celé stredoveké mesto, historický komplex tzv. karavánovej stanice, uzavretej stavby pripomínajúcej palác, či hrad s jednou bránou, ktorý karavány chránil pred zlodejmi a záškodníkmi. Zakončenie dňa v dedinke Kish, ktorá patrí medzi najstaršie usadlosti v krajine a je jedinečná prítomnosťou kresťanského kostola z 12. storočia, o ktorom legendy hovoria, že bol postavený už v 1. storočí a bol by tak najstarším kostolom sveta. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, presun do mesta Gabala, jazda lanovkou s nezabudnuteľnými výhľadmi. Pokračovanie k významnej archeologickej lokalite Gobustan, zapísanej na zozname UNESCO. Charakterizujú ju skalné kresby staré až 4 tis. rokov. Dochovalo sa viac ako 6000 kresieb, zvyšky osídlení a pohrebísk od konca doby ľadovej až po stredovek.

5. deň - raňajky, návšteva mešity Bibi Heybat, medzi domácimi známej ako Fatimina mešita. Mešita postavená v roku 1997 stojí na mieste pôvodnej mešity, ktorú zničili Sovieti počas ich náboženského besnenia v krajine. Návšteva bahenných sopiek, ktorých bahno nie je horúce, ale prekvapivo príjemne studené. Presun k „Ohnivej (horiacej) hore“ Yanar Dag, ktorú vo svojich cestopisoch spomína aj slávny cestovateľ Marco Polo a dnes je symbolom, ktorý pripomína doby, kedy podobných lokalít v Azerbajdžane existovali desiatky. Návrat do Baku.

6. deň – raňajky, individuálne voľno, odlet z Baku.

V cene je zahrnuté
-
5x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Baku - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu so vstupmi.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 235 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 4,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 255 EUR/5 nocí. Upozornenie: do Azerbajdžanu je potrebný cestovný pas s platným vízom, na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 35 EUR/os.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri