Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Umbria - potulky srdcom Talianska

Autobusom
cena za osobu od
375 €
9.5
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

 

Gubbio - Assisi - vodopády Marmore - Civita di Bagnoregio - Orvieto - Perugia

 

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko. Príchod do hotela v neskorších večerných hodinách, ubytovanie a nocľah.

2. deň - raňajky, prehliadka mesta Gubbio, presláveného natáčaním slávnych filmov „Don Matteo“ či „La vita e bella“. S mestom sa spája aj legenda o vlkovi z Gubbia, ktorého v 14. storočí skrotil sám František z Assisi a zachránil tak životy obyvateľov mesta a aj ich dobytok, vďaka čomu nemuseli viac hladovať.  Prehliadka historického jadra, Piazza Grande s mohutným gotickým palácom Palazzo dei Consoli z roku 1332. Nad mestom vo svahu sa nachádza Bazilika San Ubaldo, odkiaľ je nádherný výhľad na historickú časť mesta. K bazilike je možné vyviezť sa lanovkou. Po prehliadke nasleduje krátky presun do mestečka Assisi, rodiska sv. Františka, zakladateľa františkánskeho rádu, patróna zvierat a obchodníkov, prehliadka mesta a baziliky sv. Františka, v ktorej bol svätec po svojej smrti pochovaný. Pre Talianov je Assisi doteraz významným pútnickým miestom. Večer presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva prírodného parku Marmore, prechádzka k najvyšším vodopádom vytvorených človekom s celkovou výškou 165 m. Vodopády boli vytvorené v 3. storočí p.n.l. Rimanmi presmerovaním jedného toku rieky do iného, s cieľom odvodniť rozsiahle močiare a zabrániť tak šíreniu chorôb. Presun do mestečka Civita di Bagnoregio, prezývaného „mestom, ktoré zomiera“. Dôvodom je jeho poloha na vrchole kopca s nestabilným podložím, vďaka čomu mestu hrozí erózia a zánik. Mesto s okolím spája jediný 366 m dlhý most pre peších, ktorý je len príležitostne otvorený pre domácich obyvateľov na bicykloch a motocykloch. Existujú na svete miesta, o ktorých sa hovorí, že v nich zastal čas, tu to platí dvojnásobne. Niektoré ulice dokonca nie sú ani vydláždené, vrátane námestia Piazza San Donato. Transfer do historického mesta Orvieto s dominantným románsko-gotickým Dómom, ktorý je vraj najkrajší v celom Taliansku, prehliadka mesta, ktoré je nazývané aj „mestom umenia“. Najstaršie pamiatky v Orviete siahajú ešte do dôb Etruskov, neskôr tu nad údolím rieky Paglia stála významná pevnosť. Večer návrat do hotela, ubytovanie, nocľah.

4.deň - raňajky, celodenná prehliadka historického mesta Perugia, ktoré patrilo medzi 12 hlavných miest etruskej civilizácie, a jeho najznámejších pamiatok: katedrála San Lorenzo, časť pôvodných etruských hradieb, Piazza IV. Novembre s unikátnou Fontana Maggiore z 13. st. od Giovanniho Pisana, Duomo, Galleria nazionalle dell´Umbria s dielami Piera della Francescu a Fra Angelica, Palazzo dei Priori s freskovou výzdobou v Collegio del Cambio, popoludní voľný program alebo možnosť individuálnej návštevy čokoládovne. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

5.deň – tranzit cez Rakúsko, príchod na Slovensko predpoludním.  

V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 120 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 170 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri