Last Minute

Predvianočný Linz a Český Krumlov

Ubytovanie: 1x v hoteli Stravovanie: 1x raňajky Linz - Český Krumlov - České Budejovice - Hluboká Program
od 140 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 30.11. - 01.12.

  So - Ne 1 noc
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 140,00 €
 • 07.12. - 08.12.

  So - Ne 1 noc
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 140,00 €
 • 14.12. - 15.12.

  So - Ne 1 noc
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 140,00 €
 • 21.12. - 22.12.

  So - Ne 1 noc
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 140,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 1x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 30 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 65 EUR. Vstupy cca 240 CZK (platba na mieste). Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, PN, PE, TO - 15 EUR, TN, NM, DUB, PD, ZH - 20 EUR, PB, ZA, ZV, BB - 25 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.

Program zájazdu

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, presun cez Rakúsko do hlavného mesta Horného Rakúska, nazývaného aj „mesto na Dunaji“ – Linzu. Staré mesto očarí významnými renesančnými stavebnými pamiatkami. Medzi najznámejšie patria hlavne rozsiahly Landhaus (krajinský parlament) a Stará radnica so svojím pôvabným arkádovým námestím. Taktiež  tu môžeme  nájsť  trojpodlažný  Mozartov dom, v ktorom Wolfgang Amadeus Mozart skomponoval svoju známu „Linzer Symphonie“. Neobídeme samozrejme návštevu malebných adventných trhov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každoročného kultúrneho života, s možnosťou ochutnať pravý „linecký koláč“. Nasleduje presun do jedného z najnavštevovanejších miest Českej republiky,  architektonického skvostu uprostred malebnej prírody južných Čiech  – Českého Krumlova, ktorý nás očarí nádherným zachovalým historickým centrom na brehoch rieky Vltavy. Mestská pamiatková rezervácia sa od roku 1992 nachádza na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí bezpochyby Zámok Český Krumlov, ktorý je po Pražskom hrade najrozsiahlejší zámocký areál v Česku. Jeho súčasťou je aj nádherná rozsiahla Zámocká záhrada vo francúzskom štýle. Ďalej stojí za zmienku mestská radnica z 2. polovice 16. storočia alebo kostol sv. Víta zo začiatku 15. storočia. Spleťou historických uličiek sa dostaneme ku čarovným vianočným trhom. Individuálne voľno. Presun do hotela, nocľah.
Po raňajkách presun do Českých Budějovíc, krátka prechádzka centrom mesta s najväčším štvorcovým námestím v Česku a jedným z najväčších v Európe. Pre milovníkov piva je mesto známe svojím originálnym ležiakom „Budweiser Budvar“. České Budějovice  kandidujú na Európske hlavné mesto kultúry 2028. Pokračovanie ku zámku „Hluboká“, ktorý sa nachádza asi 15 km od Českých Budějovíc v rovnomennom meste Hluboká nad Vltavou. Celý zámok obklopuje anglický romantický park s peknou sochárskou výzdobou a zámok sa zaraďuje medzi najkrajšie české zámky. Je národnou kultúrnou pamiatkou a významným romantickým areálom aj vo svetovom kontexte. Natáčala sa tu jedna z našich najobľúbenejších rozprávok, Pyšná princezná. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Česko

Náš bratský národ, s ktorým sme ešte donedávna zdieľali spoločný štát, sa môže pýšiť krajinou, ktorá oplýva nielen nádhernou prírodou s lesmi a riekami, ale aj historickými mestami a múzeami s jedinečnými artefaktami. Bola domovom významných panovníkov, kráľov aj hudobných skladateľov, ale je známa predovšetkým svojím osviežujúcim pivom a vynikajúcou tradičnou kuchyňou. Na našich poznávacích zájazdoch môžete objaviť zákutia hlavného mesta Prahy, preskúmať najkrajšie české hrady ako Hluboká alebo Karlštejn, romantické zámky Lednice a Valtice, Litomyšl, malebné mestá a mestečká ako Český Krumlov, Kroměříž, Kutná Hora, Karlovy Vary a mnoho ďalších krásnych lokalít. Milovníci prírodných krás si prídu na svoje pri prechádzkach v Českom Švajčiarsku, v národnom parku Šumava alebo pomedzi majestátne Adršpašské skaly.  

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Naši partneri