Hodnotenie klientov:  8.5
Autobusom

Zlatý český trojuholník

Rýchly popis:

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky


Karlovy Vary - Bečov nad Teplou - hrad Loket - Františkovy Lázně - Cheb - Mariánske Lázně - Chodová Planá - Plzeň

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod v ranných hodinách, príchod do Karlových Varov v popoludňajších hodinách. Prehliadka najväčšieho a najznámejšieho českého kúpeľného mesta, ktoré založil už v 14. storočí kráľ Karol IV. Prechádzka popod Mlynskú kolonádu a Zámockú kolonádu k najznámejšiemu zo 79 termominerálnych prameňov „Vřídlu“. Návšteva zámeckých lázní s možnosťou okúpania sa v liečivej vode a vyskúšania niektorej z kúpeľných procedúr, alebo návšteva múzea J. Bechera na mieste, kde kedysi stála továreň na výrobu tohto svetoznámeho bylinného likéru, ktorý je možno otestovať aj na ochutnávke. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah.

2. deň – po raňajkách prejazd Slavkovským lesom do mestečka Bečov nad Teplou s jedným z najzachovalejších hradov v Čechách, v ktorom sa nachádza druhá najvzácnejšia zlatnícka pamiatka Českej republiky – Relikviár  sv. Maura. Odchod k ďalšiemu majestátnemu stredovekému hradu Loket, ktorý strážil české územie už v 13. storočí a bol svedkom mnohých udalostí v českých kráľovských rodinách. Presun do Františkových Lázní, prechádzka týmto „malým mestom s veľkými kúpeľmi“ s mestskou pamiatkovou rezerváciou a známym Františkovým prameňom. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – po raňajkách prehliadka mesta Cheb s jednou z najkrajších stredoeurópskych románskych pamiatok – Chebským hradom s Čiernou vežou  a románsko-gotickou kaplnkou, Špalíčkom (komplexom domov z 13. storočia) ako symbolom Chebského námestia s  neopakovateľnou atmosférou, kostolom Sv. Mikuláša a mnohými ďalšími historickými pamiatkami. Presun do druhých najväčších kúpeľov v Čechách - Mariánskych Lázní s veľkolepou kolonádou a spievajúcou fontánou, ktorá každú druhú hodinu hrá niektorú zo slávnych skladieb. Odchod do Chodovej Planej a prehliadka pivovaru Chodovar s ochutnávkou originálneho Chodského piva. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – po raňajkách odchod do metropoly západných Čiech - Plzne, prehliadka centra s Katedrálou sv. Bartolomeja, renesančnou radnicou a najväčšou synagógou v Čechách a treťou najväčšou na svete (po Jeruzaleme  a Budapešti). V popoludňajších hodinách transfer na Slovensko, návrat v neskorších večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85,- EUR/3 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 75,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA, Brno, Praha bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri