Last Minute

Čarovné Alsasko

Malebné stredoveké mestečká Dijon a Colmar, sídlo dôležitých európskych inštitúcií Štrasburg, výborná kuchyňa, či vynikajúce vína, tým všetkým vás prevedie poznávací zájazd do jedného z najkrajších regiónov Francúzska. Program
od 465 € 395 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 09.09. - 13.09.

    Po - Pi 3 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 465,00 € 395,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 130 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 215 EUR.  Prípadné vstupy na atrakcie, do múzeí atd. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Program zájazdu

3. deň 4. deň 5. deň 2. deň 1. deň
Odchod zo SR v ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. Večer ubytovanie v oblasti Lotrinska.
Po raňajkách prehliadka mesta Metz (v stredoveku pod názvom Méty hlavné mesto Austrázie), ležiace na sútoku riek Mosela a Seille. Tu sa nachádza najkrajšia gotická katedrála sv. Štefana z 13. storočia. Zastávka v sídle lotrinských vojvodov Nancy s prekrásnym námestím Place Stanislas a námestiami Place de la Carriere a Place d ́Alliance, zapísanými v zozname UNESCO. Poslednou zastávkou dňa bude prehliadka opevneného mesta Toul, ktoré leží na rieke Moselle, pýšiaceho sa pevnosťou a katedrálou St. Etienne. Ubytovanie v hoteli a nocľah.
Raňajky, návšteva stredovekého mestečka Dijon, hlavného mesta historického Burgundska, známeho okrem iného aj chýrnou dijonskou horčicou a burgundským vínom. Neďaleko od mesta pramení rieka Seina. Prechádzka uličkami s dodnes obývanými pôvabnými starými hrázdenými domami, návšteva gotickej katedrály sv. Benigna, patróna mesta. Atypickou architektúrou a pôsobivou umeleckou výzdobou zaujme aj kostol Notre-Dame, kde sa nachádza socha Panny Márie z 12. st. a ďalší symbol mesta - plastika sovičky, ktorej odtlačky sú aj na historickej dlažbe a ukazujú smer prehliadky pre turistov. V bývalom paláci burgundských vojvodov dnes sídli radnica a múzeum výtvarného umenia so skvostami moderného umenia. Pokračovanie v prehliadke mesta Colmar s pokladmi gotickej maľby - bývalý dominikánsky kláštor, dnes premenený na múzeum Unterlinden, ukrývajúci umelecké diela z okolitých cirkevných inštitúcií. Návšteva najlepšie zachovalého vinárskeho mestečka Alsaska - Riquewihr - prehliadka renesančnej radnice s arkýrovými oknami a strážnou vežou. Fakultatívne ochutnávka vynikajúceho francúzskeho vína u miestneho vinára. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.
Raňajky, presun do mesta Strasbourg nazývaného aj „križovatka Európy“ - oficiálneho sídla európskeho parlamentu a iných dôležitých európskych inštitúcií. Prehliadka mesta s jednou z najstarších univerzít vo Francúzsku, katedrálou Notre-Dame, inšpirovanou slávnou katedrálou v Paríži, stredovekými uličkami a starou časťou Petite France, postavenou pozdĺž kanála, zaradenou do dedičstva UNESCO. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.
Príchod na Slovensko v poobedňajších hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Francúzsko

Najväčšia krajina Európskej únie, domov bagiet a vína, rodisko modernej republiky, dejisko románov Victora Huga, miesto pretkané spojením dobrých ľudí, dobrého jedla a dobrej zábavy. Očarí svojou jedinečnou atmosférou a romantickým prostredím. Pre milovníkov rušných metropol je Paríž ako stvorený, vinári ocenia vinice v oblasti Bordeaux či Burgundska, pokoj pri mori nájdete na Azúrovom pobreží, šíre levanduľové polia Vás očaria v Provensálsku. Na rieke Loire sa rozkladá komplex atraktívnych zámkov s prepracovanými kvetinovými parkami, v Normandii sa vydáte po stopách druhej svetovej vojny. Francúzsko nesmie chýbať na zozname žiadneho správneho cestovateľa!

Naši partneri