Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Veľký okruh Gréckom

Letecky
cena za osobu od
899 €
9.7
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Najvýznamnejšie zastávky v Aténach, Mykénach, Thessalonikách, hora Olymp, delfská veštiareň, Egejské more a množstvo ďalšieho čaká na obdiv turistov cestujúcich do Grécka. Za deväť dní stihnú účastníci tohto zájazdu spoznať tie najdôležitejšie míľniky gréckej, ako aj európskej histórie.

Ubytovanie: 8x v hoteli
Stravovanie: 8x raňajky

Meteory - Delfy - Rio-Antirrio - Tolo - Mykény - Epidaurus - Nafplio - Atény - Olymp - Paleos Panteleimonas


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň - prílet do Thessaloník, transfer do hotela na Olympskej riviére, ubytovanie.
2. deň - po raňajkách odchod k blízkemu pohoriu Olymp, ktoré dominuje celej oblasti, prechádzka k vodopádom, návšteva starej dedinky v horách s možnosťou ochutnávky miestneho vína a domácich špecialít. Orientačná cena ochutnávky je 25,-Eur/osoba - platba na mieste u sprievodcu. V popoludňajších hodinách návrat k hotelu, voľný čas, nocľah.
3. deň - po raňajkách transfer do vnútrozemia Grécka - výstup ku kláštorom Meteory , ktoré boli vybudované v byzantskom období od 14.-16. storočia. Návšteva interiérov jedného z kláštorov, prehliadka celého kláštorného mestečka s nezabudnuteľnými výhľadmi a fantastickou scenériou. V popoludňajších hodinách návšteva ikonografickej dielničky, voľno a ubytovanie v mestečku Kalambaka.
4. deň - po raňajkách odchod smerom na juh - do vnútrozemia pohoria Parnassos, kde sa nachádza jeden z najznámejších archeologických areálov - Delfy. Veštiareň, ktorá tu po stáročia fungovala lákala množstvo panovníkov, ale aj otrokov, konali sa tu na počesť boha Apollóna 2. najväčšie kultové hry po Olympijských hrách a to Pýthijské. Nájdete tu okrem množstva chrámových stavieb športový areál, divadlo, štadión a rozsiahle archeologické múzeum. Po skončení prehliadky pokračovanie smerom ku Korintskému zálivu - v prístave Rio-Antirio nasleduje plavba na polostrov Peloponéz, pokračovanie do letoviska Tolo. Príchod vo večerných hodinách, ubytovanie, nocľah.   
5. deň - raňajky, voľný deň v letovisku Tolo, fakultatívne možnosť Gréckeho večera, alebo plavby na ostrovy Hydra, Spetses (Bližšie info u sprievodcu).
6. deň - po raňajkách odchod smerom k jednému z najznámejších mykénskych hradov , kde žil mýtický kráľ Agamemnón, ktorý bojoval na bojisku v Tróji. Prehliadka areálu, kde Henrich Schlieman objavil slávne šachtové hroby s množstvom pokladov, ako aj kupolovitých hrobov mykénskych kráľov. Následne presun do Epidavru , kultového centra so slávnym divadlom a areálom s množstvom chrámových stavieb z rôznych historických období. Na záver výstup na pevnosť Palamidi z benátskeho obdobia, ktorá sa okrem zaujímavej pevnostnej architektúry vyznačuje aj prekrásnym výhľadom na celý Argolský záliv a okolitú krajinu. V popoludňajších hodinách príchod do Tola, možnosť kúpania, voľný čas.
7. deň - po raňajkách odchod z Tola smerom na Korintský prieplav - krátka zastávka nad prieplavom, pokračovanie do archeologického areálu Starého Korintu,  prehliadka pozostatkov starého mesta so zachovalým chrámom a množstvom významných pamiatok z rôznych historických období. Mesto je spojené s menom apoštola Pavla, ktorý tu pôsobil. Pokračovanie smerom k Athénam - prehliadka najznámejšiej pamiatky klasického obdobia - Akropoly, v podvečerných hodinách ubytovanie, nocľah.
8. deň - po raňajkách transfer do centra Athén, prehliadka akropolského múzea. Pešia prechádzka do centra mesta uličkami starých Atén až k metropolitnému kostolu, cestou zastávka na starej gréckej a rímskej agore, návšteva Théseovho chrámu, možnosť občerstvenia, individuálne voľno, možnosť nákupov v Zlatej uličke. Poobede odchod smerom k mysu Sunion, prehliadka Poseidónovho chrámu pri západe slnka nad morom. Transfer do hotela, nocľah. 
9. deň - raňajky, transfer na letisko, odlet. 
V cene je zahrnuté
-
8x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň/Bratislava – Thessaloniki/Atény – Viedeň/Bratislava, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA (v prípade odletu z Viedne), sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 340 EUR/8 nocí. Upozornenie: Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri