Hodnotenie klientov:  9.7
Kombinovaná

Veľký okruh Gréckom - kombi

GRÉCKO - Grécky okruh
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:

Ubytovanie: 6 x v hoteli

Stravovanie: 6 x raňajky formou bufetu

 

Meteory - Delfy - Rio-Antirrio - Tolo - Mykény - Epidaurus - Nafplio - Atény - Olymp - Paleos Panteleimonas

Doprava:
kombinovaná - autobusová a letecká
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v ranných hodinách.

2. deň – príchod na sever Grécka v doobedňajších hodinách, voľno, možnosť kúpania, nocľah.

3. deň – po raňajkách odchod do vnútrozemia gréckej pevniny. Pokračovanie smerom k slávnym byzantským kláštorom na Meteorách , postavených na zvláštnych a fascinujúcich skalných útvaroch. Ich výstavba začala v 14. st. a dodnes sú symbolom pravoslávnej cirkvi. Návšteva ikonografickej dielne, návrat na miesto ubytovania v poobedňajších hodinách.

4. deň – po raňajkách v skorých ranných hodinách odchod na juh Grécka – zastávka v najslávnejšej antickej veštiarni v Delfách , prehliadka archeologického areálu a múzea. Prejazd bájnym pohorím Parnassos ku Korintskému zálivu smerom k najužšiemu miestu Rio-Antirio, plavba trajektom (asi 30 min.) na polostrov Peloponéz. Pokračovanie popri pobreží k Argolskému zálivu do známeho letoviska Tolo , príchod vo večerných hodinách, ubytovanie, nocľah.

5. deň – po raňajkách presun smerom k starému mykénskemu hradu , kde ožívajú mýty o kráľovi Agamemnónovi, ktorý bojoval pod hradbami Tróje. Prehliadka archeologického areálu, slávnej Leviej brány, šachtových hrobov, kde Henrich Schlieman objavil poklad mykénskych kráľov, prehliadka Átreovej šachtovej hrobky. Pokračovanie smerom k Epidauru , prehliadka rozsiahleho archeologického areálu a slávneho divadla, ktoré je svetoznáme svojou akustikou. Na záver návšteva mesta Nafplio a výstup na benátsku pevnosť Palamidi s prekrásnym výhľadom na celý čarokrásny Argolský záliv a okolité ostrovčeky. Príchod na miesto ubytovania v poobedňajších hodinách, voľno, možnosť nákupov, kúpania, nocľah.

6. deň – po raňajkách presun smerom k Aténam , cestou zastávka pri Korintskom prieplave , kde bol prekopaný úzky, 80 m hlboký kanál, ktorým si lode skracujú cestu medzi Egejským a Iónskym morom. Po príchode do hlavného mesta prehliadka slávnej Akropoly, presun na starú grécku a rímsku Agoru, návšteva múzea, resp. starej časti mesta Plaka, individuálne voľno, možnosť nákupov a občerstvenia. Prechádzka na námestie Syntagma s výmenou stráží pred parlamentom. Na záver zastávka na Panathenajskom štadióne, ktorý bol dejiskom prvých novodobých Olympijských hier a presun do národného archeologického múzea. Príchod na sever Grécka a ubytovanie vo večerných hodinách.

7. deň – po raňajkách poldenný výlet na blízke pohorie bájneho Olympu , výhľad na najvyššie štíty pohoria (2 917 m), zastávka v tradičnej horskej dedinke Paleos Panteleimonas , ochutnávka vína, poobede voľno, možnosť kúpania, ubytovanie, nocľah.

8. deň – transfer na letisko v meste Thessaloniki (cca 100 km), odlet do BA.

V cene je zahrnuté:
smerom tam doprava luxusným autokarom, smerom naspäť letecká doprava Thessaloniki  Bratislava, 6 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 75 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 195 EUR/6 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 150 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 4 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 6 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 7 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri