Hodnotenie klientov:  9.4
Autobusom

Severné a južné Írsko


V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 7x v hoteli, 1x v kajute na lodnom trajekte

Stravovanie: 7x raňajky

 

Remeš - Kilkenny - Muckross house - Limerick - Cliffs of Moher - Powerscourt - Malahide - Brú na Boinne - Giant´s Causeway - Belfast - Dublin - Stratford upon Avon - Londýn

Doprava:

autobusová

Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska vo veľmi skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. V neskorých večerných hodinách ubytovanie v hoteli vo Francúzsku.

2. deň – raňajky, krátka zastávka v Remeši, transfer do mesta Cherbourg – Octeville, popoludní nalodenie na trajekt, ubytovanie v kajutách, plavba do Írska.

3. deň – v poludňajších hodinách vylodenie v prístave pri Dubline, transfer do mesta Kilkenny, návšteva zámku Kilkenny, postaveného v roku 1195, obklopeného rozsiahlym zámockým parkom. Transfer do hotela, ubytovanie.

4. deň – raňajky, krátky transfer, prehliadka záhrad patriacich k usadlosti Muckross House and Gardens. Transfer do mesta Limerick, s dominantou hradu kráľa Johna (13. st.) na Kráľovskom ostrove. Po prehliadke presun k jednej z najnavštevovanejších atrakcií južného Írska, k útesom Cliffs of Moher (Mohérske útesy) a O´Brianovej veži, s úžasným výhľadom na Atlantický oceán. Transfer do hotela, ubytovanie v neskorých večerných hodinách.

5. deň – raňajky, prehliadka komplexu Powerscourt s prekrásnymi záhradami. Transfer k zámku Malahide (12. st.), asi 14 km od Dublinu, prehliadka zámku. Krátky presun k archeologickej lokalite Brú na Bóinne tzv. Boynovský palác (UNESCO), kde sa nachádzajú rôzne megalitické pamiatky staršie ako slávny Stonehenge, večer ubytovanie.

6. deň – raňajky, transfer a prehliadka Giant´s Causeway (Obrov chodník alebo Park organových píšťal, UNESCO), ktorý je výsledkom dávnej sopečnej činnosti a tvorí ho približne 40 000 čadičových stĺpov vystupujúcich zo zeme a tvoriacich pomyselnú hrádzu smerujúcu ku škótskemu ostrovu Staffa. Presun do Belfastu. Prehliadka hlavného mesta severného Írska zahrňujúca radnicu, hodinovú vežu Albert Memorial Clock Tower a múzeum Titanic, ktoré prevedie návštevníka informáciami o výstavbe a tragickom konci tejto lode. Vo večerných hodinách ubytovanie.

7. deň – raňajky, prehliadka Dublinu, zahrnujúca budovu parlamentu, radnicu, štvrť Temple bar plnú barov a reštaurácií. Prehliadka Christ Church Cathedral – najstaršej dublinskej budovy pochádzajúcej z 11. st. a Dublinského hradu, večer návrat do hotela.

8. deň – raňajky, trajekt z Dublinu do prístavu Holyhead. Zastávka v Shakespearovom rodnom meste Stratford upon Avon. Večer ubytovanie v okrajovej časti Londýna.

9. deň – raňajky, celodenná prehliadka Londýna: Buckinghamský palác, Westminster Abbey s katedrálou, Parlament a Big Ben, plavba loďou po Temži, pevnosť Tower, otvárací most Tower Bridge, Trafalgar Square s Národnou galériou, Picadilly Circus. Podvečer transfer do Doveru a trajekt do Francúzska – prístavu Calais.

10. deň – príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 7x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte, trajekty, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.  
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 85 EUR + 100 GBP/118 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 305 EUR/8 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 165 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento