Hodnotenie klientov:  8.8
Autobusom

Bavorsko - zámky a hory

NEMECKO - Bavorsko
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x raňajky


Berchtesgaden - Königsee - Ettal - Linderhof - Garmisch-Partenkirchen - Hohenschwangau - Neuschwanstein - Füssen - Herrenchiemsee

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. V popoludňajších hodinách príchod do Berchtesgadenu - Kehlsteinu, odkiaľ sa miestnym autobusom a výťahom presunieme na vrchol známeho Hitlerovho Orlieho hniezda - pevnosti Kehlsteinhaus, ktorá bola Hitlerovým letným sídlom a vybudovaná je vo výške 1800m. Neslávne známy Adolf Hitler ho dostal do daru k jeho päťdesiatym narodeninám. Jeho výstavbu zvládli architekti, odborníci a robotníci za neuveriteľných 13 mesiacov. Dnes ponúka návštevníkom nezabudnuteľný výhľad na mohutné alpské štíty. Presun k neďalekému jazeru Konigssee, ktoré sa zaraďuje medzi najčistejšie a najhlbšie v Európe. Jazero vytvorené ľadovcom mnohí prirovnávajú jeho krásou k nórskym fjordom. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah. 

2. deň – raňajky, transfer k benediktínskemu kláštoru Ettal v údolí rieky Ammer, známym najmä vďaka barokovému kostolu Nanebovzatia Panny Márie. Odchod do Linderhofu – návšteva romantického neorokokového zámku Linderhof obklopeného prekrásnou záhradou s fontánami. Zámok bol postavený pod lipou, ktorá má dnes už vyše 300 rokov. Zo zámkov Ľudovíta II. je síce najmenší, ale najobľúbenejší spomedzi všetkých zámkov „Kráľa snov“. Zastávka v Garmisch–Partenkirchene – známe alpské stredisko ležiace pod najvyšším vrcholom Nemecka Zugspitze, možnosť návštevy olympijského štadióna, skokanských mostíkov, prechádzka tiesňavou Partnachtsklamm. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, návšteva najkrajších a najnavštevovanejších zámkov Bavorska z 19. storočia - novogotického zámku Hohenschwangau - pôvodne letné sídlo, neskôr lovecký zámok a rozprávkového zámku Neuschwanstein, postaveného na skalnom útese s nádherným výhľadom na úpätie Álp. Zámok Neuschwanstein predstavuje poctu germánskym rytierom, ktorých príbehy kráľa Ľudovíta II. fascinovali počas celého života a jeho výstavba „zhltla“ viac ako stodvadsať miliónov amerických dolárov. Sám kráľ sa dokončenia zámku nikdy nedožil. Pokračovanie ku kostolu Wieskirche, ktorý je zapísaný na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a je zaradený k významným rokokovým stavbám. Zastávka v kúpeľnom mestečku Füssen s prehliadkou centra mesta. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, odchod k tretiemu najväčšiemu jazeru Nemecka - Chiemsee (Bavorské more), krátka plavba na ostrov Herreninsel, na ktorom je postavený zámok Herrenschiemsee. Inšpiráciou pri výstavbe zámku bolo francúzske Versailles. Prehliadka zámku, ktorý obklopujú krásne francúzske záhrady a jeho komnaty sú plné prepychu. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 95 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 85 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri