Last Minute

Predvianočný Wroclaw

Mesto svetiel Wroclav svieti počas celého roka, no najmä v čase Vianoc. Poďte sa o tom presvedčiť, keď sa celým mestom šíri vôňa ihličia, tradičných poľských dobrôt a do ulíc vyrazí trpaslík, ktorý plní všetky priania. Program
od 180 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 14.12. - 15.12.

    So - Ne 1 noc
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 180,00 €

V cene sú zahrnuté

 doprava luxusným autokarom, 1 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORTalebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 40 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 60 EUR. Nástupné miesta: BA – 11 EUR, NR, TT – 9 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA – bez príplatkov. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.

Program zájazdu

Odchod v skorých ranných hodinách. Príchod do mesta Wroclaw s prívlastkom poľské Benátky, vďaka mimoriadnemu riečnemu systému. Symbolom mesta sú trpaslíci, roztrúsení po celom meste – ležia na lavičke, lezú po lampách či hrajú na hudobných nástrojoch. Trpaslíci znázorňujú všetky možné ľudské vlastnosti a prinášajú šťastie a radosť. Rieka Odra rozdeľuje mesto na dvanásť ostrovov, ktoré sú spojené stovkou mostov. Srdce mesta - hlavné námestie Rynek s gotickou radnicou, kostolom sv. Alžbety. Za najstaršiu časť mesta je považovaný ostrov Tumski s katedrálou sv. Jána Krstiteľa - cirkevná dominanta mesta Wroclav. Návšteva vianočných trhov, možnosť nakúpiť suveníry či drevené ozdoby a ochutnať tradičné jedlá. Ubytovanie, nocľah.
Raňajky, návšteva prekrásneho rozprávkového zámku Moszna, prezývaného „poľský Disneyland“. Patrí nielen medzi najkrajšie zámky Sliezska, ale pravidelne sa umiestňuje v rebríčku najkrajších zámkov v celej Európe. Skladá sa z troch častí, z ktorých je každá postavená v inom štýle – barokovom, novogotickom a novorenesančnom. Zámok sa pýši 99 vežami a vežičkami a 365 izbami. Popoludní odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Poľsko

Náš obľúbený severný sused, s ktorým sa delíme o spoločný prírodný poklad - Tatry. Okrem Tatier ale môžeme v Poľsku objaviť mnoho ďalších zaujímavostí - bývalé hlavné mesto Krakow s hradom Wawel, Wroclaw prezývané aj ako "poľské Benátky", Mazúrsku oblasť s jej "tisícimi jazerami" a historickými mestečkami Gdaňsk a Gdynia alebo jednu z najstarších soľných baní na svete vo Wieliczke.

Naši partneri