Last Minute

Rím - metropola Talianska

V programe nechýbajú najväčšie atrakcie talianskeho hlavného mesta - Anjelský hrad, Pantheon, Piazza Navona, monumentálna Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, či Koloseum a nevynecháme ani sídlo pápeža Vatikán. Program
od 350 € 315 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 17.09. - 21.09.

    Ut - So 2 noci
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 350,00 € 315,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 2x resp. 3x  ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.  

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 95 EUR/os. (platba na mieste).  Ostatné doplatky: miestenka 10 EUR/os., príplatok za dvojsedadlo 185  EUR, 1-lôžková izba 90 EUR/2 noci resp. 135 EUR/3 noci. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR  (nástupné miesta KE, PO, PP, LM, RK a MT sú k dipozícii iba pri alternatíve programu na 5 dní/2 noci). Upozornenie: termín 28.3. - 1.4. - Veľká Noc.

Program zájazdu

5. deň 4. deň 3. deň 2. deň 1. deň
Odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Rakúsko do Talianska. Pri alternatíve bez nočnej jazdy je odchod zo Slovenska v ranných hodinách a večer ubytovanie v hoteli.
V dopoludňajších hodinách príchod do Ríma a presun metrom do centra. Celodenná pešia prehliadka pamätihodností mesta: Anjelský hrad tvoriaci jeden celok s mostom cez rieku Tiber, v stredoveku slúžil ako kasáreň a väznica, pôvodne antická stavba Pantheon, nachádzajúca sa na námestí Piazza della Rotonda, najväčšie námestie hlavného mesta Talianska Piazza Navona s Fontánou štyroch riek umiestnenou uprostred námestia, Piazza Popolo (Námestie ľudu) s uprostred sa týčiacim egyptským obeliskom a so zvyškami Aureliánovho opevnenia z konca 3. st. n. l., najznámejšia Fontana di Trevi, nachádzajúca sa na Piazza di Trevi a dotvárajúca priečelie paláca Poli, Španielske námestie so Španielskymi schodmi oslavujúcimi mier medzi Francúzskom a Španielskom, oficiálne sídlo talianskeho prezidenta Prezidentský palác, spred ktorého je nádherný výhľad na celé mesto. V podvečerných hodinách presun metrom z centra a transfer do hotela v blízkosti Ríma.
Raňajky, presun metrom do centra Ríma, návšteva Vatikánu - Bazilika sv. Petra na Námestí sv. Petra, výstup na chrámovú kupolu s výhľadom na celé mesto, audiencia u Svätého Otca (v mesiacoch júl, august a cez Veľkú noc sa audiencia neorganizuje), individuálne voľno, večer presun metrom a návrat do hotela.
Raňajky, presun metrom do centra, pokračovanie v prehliadke mesta: architektonická dominanta Ríma Colosseum, slúžiace v dávnej minulosti ako aréna, kde sa odohrávali súboje gladiátorov a odsúdených väzňov s divokými zvieratami. V roku 80, keď bolo Colosseum prvýkrát otvorené, Vespasianov syn usporiadal hry, ktoré trvali 100 dní a nocí a v priebehu hier bolo zabitých rekordných päť tisíc zvierat. Circus Maximus, kde sa už za éry etruských kráľov konali preteky a festivaly, Forum Romanum - niekdajšie centrum mesta s pulzujúcim životom a významnými verejnými budovami, najvyšší a najznámejší zo siedmich pahorkov Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., gotický kostol Santa Maria sopra Minerva. Večer presun metrom z centra a tranzit z Ríma cez Rakúsko na Slovensko.
Príchod na Slovensko v poludňajšich hodinách.  
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Rím - Lazio

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Vatikánsky štát

Návšteva najmenšieho štátu na svete - Vatikánu je nezabudnuteľným zážitkom z mnohých dôvodov. Ako srdce katolíckej cirkvi a sídlo pápeža má obrovský duchovný význam pre milióny veriacich po celom svete, no aj pre tých, ktorí nie sú duchovné založení má nesmierne dôležitý historický a kultúrny význam. Každý kúsok Vatikánu dýcha históriou - od majestátnej architektúry Baziliky sv. Petra, cez ikonické námestie sv. Petra s Berniniho stĺporadím, množstvo umeleckých diel a artefaktov v zbierkach Vatikánskych múzeí, Vatikánskej knižnice, tajných vatikánskych archívov až po najväčšie svetové umelecké skvosty ako sú Michelangelova Sixtínska kaplnka alebo precízne vytvorená mramorová Pieta, ktorú môžu návštevníci obdivovať v spomínanej bazilike. Návšteva Vatikánu poskytne taký hlboký náhľad do histórie, kultúry a umenia, aký je ťažko nájsť na inom mieste na svete.

Naši partneri