Last Minute

Londýn letecky

Londýn je domovom pamiatok ako Tower Bridge, Big Ben, Buckingham Palace a British Museum. Má bohatý spoločenský život, kultúrne podujatia, rozmanitú gastronómiu a zelené parky. Mesto, ktoré má čo ponúknuť každému. Program
od 995 € 882 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 29.08. - 01.09.

    št - Ne 3 noci
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 995,00 € 881,75 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 2-3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň/Bratislava/ Košice – Londýn – Viedeň/Bratislava/ Košice, transfer letisko - hotel - letisko, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA (v prípade odletu z Viedne),upozornenie: pri odlete z Košíc sa zvoz na letisko neorganizuje, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 240 EUR/os., doprava v meste, doprava do Windsoru, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 150 EUR/os. (platba na mieste v GBP). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/3 noci. Upozornenie: na vstup do Spojeného kráľovstva je potrebný cestovný pas platný počas celej doby pobytu (občania SR). Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

1. deň 2. deň 3. deň 4. deň
Prílet do Londýna, hlavného mesta Veľkej Británie a jednej z najkrajších metropol Európy a sveta. Transfer do hotela, začiatok prehliadky mesta pevnosťou Tower, ktorej dejiny siahajú do 11. storočia a sú späté nielen s Viliamom Dobyvateľom, ktorý ju dal postaviť, ale aj s Oliverom Cromwellom, či Henrichom VIII. Pokračovanie k ikonickému mostu Tower Bridge nad riekou Temža. Návšteva veľkolepej Katedrály svätého Pavla. Sídlo londýnskeho biskupa je najväčšou protestantskou a štvrtou najväčšou katedrálou na svete. Prechádzka cez najznámejší mestský londýnsky park Hyde Park. Individuálne voľno, vo večerných hodinách návrat do hotela, ubytovanie.
Raňajky, presun k londýnskemu sídlu britského kráľa Karola III. a oficiálne najväčšej kráľovskej pracovni na svete - Buckinghamskému palácu, pamätníku kráľovnej Viktórie, jednej z najvýznamnejších kráľovien v histórii Británie. Pokračovanie návštevou gotického Kolegiálneho kostola svätého Petra, známejšieho pod názvom Westminsterské opátstvo, Parlament a najslávnejšia hodinová veža Big Ben, ďalej Trafalgarské námestie s Národnou galériou a pamätníkom admirála Nelsona. Možnosť jazdy na preslávenom Londýnskom oku s nádherným výhľadom na mesto a rieku Temžu. Vo večerných hodinách návrat do hotela.
Raňajky, presun do sídla kráľovskej rodiny, Windsoru. Prehliadka kráľovských komnát, kaplniek a parku. Hrad vo Windsore je najväčším a rovnako tak najdlhšie nepretržite obývaným hradom sveta. Medzi najznámejšie časti hradu patrí Kaplnka sv. Juraja, ktorá je mimoriadnym príkladom neskorej stredovekej kolmej gotiky. Je miestom, v ktorom sa konali kráľovské svadby, pohreby a bohoslužby, ale je aj úzko spätá s najstarším rytierskym rádom Európy -  Podväzkovým rádom. Uložené sú tu aj pozostatky kráľovnej Alžbety II. V popoludňajších hodinách návrat do Londýna. Individuálne voľno s možnosťou návštevy jedného z množstva múzeí. Medzi najzaujímavejšie patria – Prírodovedecké múzeum s piatimi rôznymi sekciami, v ktorých možno vidieť unikáty zo sveta zoológie, botaniky, paleontológie, entomológie a mineralógie -  Britské múzeum, ktoré bolo verejnosti sprístupnené už v roku 1759 a disponuje najväčšou zbierkou zo starovekého Egypta. Za návštevu stojí aj Múzeum mesta Londýn, ktoré mapuje jeho žiarivú aj tienistú históriu, Vedecko-technické múzeum s množstvom interaktívnych exponátov a najväčšie múzeum dekoratívneho umenia a dizajnu na svete – Albertovo a Viktóriino múzeum. Návrat do hotela vo večerných hodinách.
raňajky, v prípade záujmu návšteva Múzea voskových figurín Madame Tussaud´s alebo nákupy na preslávenej nákupnej ulici Oxford Street, plnej obchodov svetoznámych značiek. Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko, odlet z Londýna.

Upozornenie: pri termínoch s letom z/do Košíc: 4. deň – raňajky a transfer na letisko.

Zmena programu vyhradená.
Naši partneri