Hodnotenie klientov:  9
Autobusom

Okruh južným Anglickom


V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Počas 6 dní spoznáte mesto Canterbury ako sídlo anglikánskej cirkvi, romantický hrad Leeds Castle, ktorý navštevoval sám Henrich VIII., prístav Portsmouth, Salisbury s obrovskou katedrálou, legendami opradený Stonehenge, rozľahlý palác Hampton Court a vychutnáte si najslávnejšie pamiatky Londýna.


Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky

 

Canterbury - Leeds Castle - Portsmouth - Salisbury - Stonehenge - Bath - Hampton Court - Londýn


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR vo veľmi skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska. V neskorších večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, trajekt z prístavu Dunkerque do Veľkej Británie – Doveru (asi 2 hodiny). Návšteva historického mesta Canterbury v Južnom Kente s veľkolepou katedrálou, ktorá je jednou z najstarších a najznámejších kresťanských pamiatok v Anglicku. Presun na južné pobrežie: cestou prehliadka Leeds Castle – najromantickejší stredoveký anglický hrad, ktorému svojho času vládol aj slávny Henry VIII. Vodný hrad je vybudovaný na ostrovoch vyformovaných riekou Len. Transfer a nocľah v blízkosti mesta Portsmouth.

3. deň – raňajky, Portsmouth - mesto s významným námorným prístavom, múzeom a základňou Royal Navy. Prehliadka historických dokov, HMS Victory - vlajková loď admirála Nelsona alebo Mary Rose – vlajková loď Henricha VIII. Transfer do stredovekého mestečka Salisbury – návšteva katedrály s jednou z najvyšších veží v Anglicku (123 m). Budova katedrály je považovaná za najtypickejší príklad ranogotickej architektúry v Anglicku a jej výstavba trvala len 48 rokov. Návšteva Stonehenge – obrovské kamenné megality usporiadané v kruhovom tvare, ktorých vznik a účel sú dodnes neznáme. Táto magická niekoľko tisíc rokov stará stavba je opradená mnohými legendami a je zapísaná medzi pamiatkami UNESCO. Večer ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, návšteva mesta Bath, ktoré je postavené okolo prírodných horúcich prameňov – prehliadka zachovalých rímskych kúpeľov a historického centra. Transfer do Hampton Court Palace - jeden z najkrajších a najzaujímavejších anglických kráľovských zámkov. Návštevníkov očaria aj záhrady a labyrint, ktorého steny sú tvorené živým plotom. Podvečer príchod do Londýna, známa atrakcia Londýnske oko s nezabudnuteľným výhľadom na mesto z výšky 135 m. Večer ubytovanie.

5. deň – raňajky, celodenná prehliadka Londýna: oficiálne kráľovské sídlo Buckinghamský palác, Westminster Abbey s katedrálou, ktorá je korunovačným miestom anglických kráľov i posledným miestom odpočinku anglických panovníkov, Parlament a Big Ben. Presun loďou po Temži ku kedysi kráľovskej pevnosti Tower, ktorá bola v minulosti aj obávaným väzením a k otváraciemu mostu Tower Bridge. Návrat loďou naspäť do mesta, pokračovanie prehliadky: námestie Trafalgar Square s Národnou galériou, Picadilly Circus. Podvečer transfer do Doveru a trajekt do Francúzska – prístavu Dunkerque.

6. deň – tranzit cez Belgicko, Nemecko a Rakúsko. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, trajekty, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 180 GBP/210 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 220 EUR/4 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 155 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento