Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
6 skrytých krás Chorvátska

Tipy na výlety v Chorvátsku

6 skrytých krás Chorvátska

6 skrytých krás Chorvátska

Chorvátsko je vďaka svojej dostupnosti skvelou voľbou pre dovolenku s pozemnou dopravou. Okrem krásnych pláží ponúka aj množstvo zaujímavostí, ktoré môžete navštíviť všetky počas niekoľkodňovej okružnej jazdy krajinou. Či už do Chorvátska priletíte, alebo sa doveziete autom, vydajte sa za dobrodružstvom a nevynechajte nasledovné miesta.

1.Plitvické jazerá

Hneď na začiatok vám dáme jeden tip. Plitvické jazerá navštívi ročne obrovské množstvo turistov. Ak si chcete ich krásu vychutnať a odfotiť sa bez pozadia „plného batôžkov“, navštívte ich v júni alebo v septembri. Ktovie, možno niekde medzi stromami uvidíte Winnetoua alebo nájdete poklad na striebornom jazere.

2.Zrmanja

Zrmanja je krásna rieka v hlbokom kaňone. Nie je vám jej meno známe? A čo tak Rio Pecos? Okrem nádherných výhľadov ponúka aj adrenalínové úseky pre vodákov. Ak nie ste práve nadšenci splavov, určite si zaplaťte aspoň plavbu na lodi v tomto magickom prostredí.

3.Morský organ v Zadare

Áno, skutočne ide o hudobný nástroj. Tento architektonický skvost na vás čaká v Zadare. Vlnobitie, príliv a odliv vytvoria na pobreží priam čarovné zvuky. Sadnite si, vychutnajte si západ slnka a počúvajte nevšedné a tajomné melódie, ktoré vytvára rozbúrené more.

4.Ostrov Brač

Na tento ostrov sa najjednoduchšie dostanete trajektom. Ostrov je známy najmä vďaka Dračím jaskyniam. Môžete si naplánovať túru na horu Vidova gora, ktorá ponúka výhľad na celé okolie. Ak vás spoznávanie unaví, odpočiniete si na jednej z najkrajších a najčistejších pláží v Chorvátsku.

5.Národný park Krka

Plitvice už poznáte a stále hľadáte krásnu chorvátsku prírodu? Travertínové vodopády, možnosť kúpania (na ktoré musíte v Plitviciach zabudnúť) a množstvo pamiatok a múzeí. To všetko na vás čaká v národnom parku Krka.

6.Paklenica – pre milovníkov turistiky

Horský park Paklenica ponúka veľké množstvo nádherných vychádzkových trás, ktoré vás zavedú k tým najkrajším výhľadom. Mnohých návštevníkov uchvátia hlboké tajomné jaskyne. Paklenica je najlepším riešením pre zážitkovú turistiku v Chorvátsku.

 

Ktoré chorvátske krásy najviac očarili vás? Máte tipy na návštevu krásnych a nepoznaných miest?

Vybrané zájazdy pre Vás

Naši partneri