Last Minute

Predvianočná atmosféra v Ríme

Prechádzka cez historické námestia, ako je Piazza Navona či Piazza di Spagna, je ako krok do minulosti. Navštíviť metropolu počas adventu znamená nielen obdivovať pamiatky, ale aj ochutnať autentické talianske jedlá. Program
od 830 € 769 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 05.12. - 08.12.

    št - Ne 3 noci
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 830,00 € 769,00 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 6 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, vstup do Kolossea a Forrum Romanum (objednaný vopred) 24 EUR/os. (25 r.+), 4 EUR/os. (18 -25 r.), zdarma (ZŤP, doprovod ZŤP, do 18r.), orientačná cena ostatných vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

1. deň 2. deň 3. deň 4. deň
Prílet z Viedne do Ríma, prechádzka cez námestie Piazza Popolo s egyptským obeliskom a levmi, ktoré je počas adventu zdobené nádhernými vianočnými výzdobami, vrátane osvetlených stromčekov a farebných svetielok. Pokračovanie na Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi. Prechod k najznámejšej fontáne na svete - Fontane Di Trevi, kde sa mnohí Rimania a návštevníci zvyknú zastaviť počas adventu, aby sa pokropili vodou z fontány a vložili mince s vianočnými prianiami. Tento tradičný rituál umocňuje ešte vianočná atmosféra tohto miesta. Návrat do hotela.
Raňajky, presun do centra Ríma a celodenná prehliadka pamätihodností kresťanského Ríma. Návšteva Námestia Sv. Petra s bazilikou s množstvom nádherných umeleckých diel a výstup na kupolu baziliky s prekrásnym výhľadom. Navštíviť Námestie Sv. Petra počas adventu je zážitok, ktorý spája duchovnú hĺbku s nádhernou vianočnou atmosférou. Vatikánske múzeá a Sixtínska kaplnka s Michelangelovými freskami, kde sú osvetlené vianočné stromy, vianočné výzdoby a hudba, vytvárajú atmosféru pokory, zázraku a radosti. Pokračovanie k monumentálnemu Anjelskému hradu na brehu rieky Tiber. Návrat do hotela. 
Raňajky a celodenná prehliadka mesta, zahrňujúca najznámejšie pamätihodnosti antického Ríma: Koloseum, Forum Romanum, ležiace medzi pahorkami Palatín a Kapitol, Pantheon, pozoruhodná a jedna z najlepšie zachovaných stavieb antiky. Piazza Navona s impozantnou Fontánou štyroch riek od Giana Lorenza Berniniho. Presun k jednej zo štyroch vatikánskych bazilík - Lateránskej Bazilike a Svätým schodom, po ktorých podľa tradície Kristus kráčal v Jeruzaleme k Pilátovi. Prechádzka starovekým Rímom počas adventu je zvláštne spojenie medzi minulosťou a prítomnosťou. Zvyky a tradície, ktoré sú súčasťou vianočného obdobia, nám pripomínajú, že naše súčasné sviatky majú hlboké korene v minulosti, a to aj v antickom Ríme. Návrat do hotela.
Raňajky a dokončenie prehliadky mesta -  Bazilika Santa Maria Maggiore, nazývaná aj Snežná bazilika podľa legendy o zázračnom snežení počas leta. Námestie Piazza Republica, pamätník Viktora Emanuela II. Posledná z vatikánskych bazilík - Bazilika Sv. Jána za hradbami s pápežskými portrétmi. Návšteva počas adventu je skvelý spôsob, ako sa ponoriť do vianočnej atmosféry a zažiť krásu a kultúru tohto úžasného miesta v jednom z najkrajších období v roku. Odlet z Ríma do Viedne.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Vatikánsky štát

Návšteva najmenšieho štátu na svete - Vatikánu je nezabudnuteľným zážitkom z mnohých dôvodov. Ako srdce katolíckej cirkvi a sídlo pápeža má obrovský duchovný význam pre milióny veriacich po celom svete, no aj pre tých, ktorí nie sú duchovné založení má nesmierne dôležitý historický a kultúrny význam. Každý kúsok Vatikánu dýcha históriou - od majestátnej architektúry Baziliky sv. Petra, cez ikonické námestie sv. Petra s Berniniho stĺporadím, množstvo umeleckých diel a artefaktov v zbierkach Vatikánskych múzeí, Vatikánskej knižnice, tajných vatikánskych archívov až po najväčšie svetové umelecké skvosty ako sú Michelangelova Sixtínska kaplnka alebo precízne vytvorená mramorová Pieta, ktorú môžu návštevníci obdivovať v spomínanej bazilike. Návšteva Vatikánu poskytne taký hlboký náhľad do histórie, kultúry a umenia, aký je ťažko nájsť na inom mieste na svete.

Naši partneri