Last Minute

Predvianočné Miláno a Como

Vďaka vianočnej atmosfére a tradičným trhom je Miláno ešte kúzelnejšie ako v iné dni. Okrem nezabudnuteľnej atmosféry Milána na Vás čaká aj malebné mestečko Como na brehoch rovnomenného jazera. Program
od 830 € 769 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 12.12. - 15.12.

    št - Ne 3 noci
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 830,00 € 769,00 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Miláno - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 5 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena ostatných vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 135 EUR/3 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

1. deň 2. deň 3. deň 4. deň
Prílet do Milána - druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov. Prehliadka začína na hlavnom námestí  Piazza del Duomo, kde dominuje Milánsky Dóm – jeden z najväčších chrámov na svete a najznámejšia pamätihodnosť mesta. Zo strechy chrámu sa ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Adventné trhy priamo pred Dómom ponúkajú  atmosféru plnú vianočných darčekov, tradičných jedál a občerstvenia. Na námestí sa nachádza aj bývalý kráľovský palác Palazzo Reale di Milano, socha a Galéria Viktora Emanueala II. a množstvo historických budov z 19. storočia. Budova Teatro alla Scala je miestom najvýznamnejších operných a baletných predstavení už od r. 1778. Podvečer voľno v časti  Navigli, ktorá žije večerným životom. Ubytovanie v hoteli, nocľah.
Raňajky a pokračovanie v prehliadke. Castello Sforzesco – hrad milánskej vládnucej rodiny Sforzovcov, v ktorom dnes sídli niekoľko múzeí a galérií. Národná Galéria má bohatú zbierku talianskeho umenia vrátane diel od majstrov ako Leonardo da Vinci, Caravaggio a Michelangelo. Kostol Santa Maria delle Grazie známy slávnou freskou z 15.storočia „Posledná večera“  od Leonarda da Vinciho. Vianočný trh na Piazza Castello ponúka tradičné vianočné remeslá a gastronomické pochúťky. Individuálne voľno a návrat do hotela, nocľah.

Raňajky a presun do mestečka Como na brehu Lago Como, ktoré bolo miestom natáčania filmov ako Grand Hotel, Hviezdne vojny, Dannyho dvanástka, či Casino Royale a dnes je miestom vyhľadávaným Milánčanmi počas víkendov, leta a sviatkov. Na brehu jazera v blízkosti mesta sa nachádzajú prekrásne staré vily, patriace mnohým celebritám. Prehliadka katedrály Panny Márie, múzeum talianskeho národného hrdinu Giuseppe Garibaldiho v bývalom mestskom paláci, bazilika Sant‘ Abbondio. Úzke uličky a starobylé hradby, množstvo kaviarní, reštaurácií či zmrzlinární lákajú k pokojným prechádzkam, posedeniu a pozorovaniu miestnej atmosféry. Návrat do hotela, nocľah.

Raňajky a presun do prestížnej štvrti  Quadrilatero della Moda, ktorá je známa svojimi luxusnými obchodmi, módnymi domami a dizajnérskymi butikmi. Táto oblasť má štvorcový tvar, čo jej dalo aj názov "Módny štvorec". Múzeum Triennale di Milano je významnou inštitúciou pre súčasný dizajn, architektúru, moderné umenie a inovácie. V štvrti CityLife  sa nachádzajú 3 najvyššie mrakodrapy mesta a množstvo moderných dizajnérskych obytných domov s krásnym zeleným parkom. V Bosco Verticale sú obytné výškové domy s rozsiahlymi balkónovými záhradami, ktoré v roku 2019 boli vyhlásené za najväčšie zelené steny na svete. Transfer na letisko, odlet.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Naši partneri