Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Ako sa zbaliť na ultra first minute dovolenku a na nič nezabudnúť?
Ako sa zbaliť na ultra first minute dovolenku a na nič nezabudnúť?

Ako sa zbaliť na ultra first minute dovolenku a na nič nezabudnúť?

Ako sa zbaliť na ultra last minute dovolenku a na nič nezabudnúť?

„Balíme, zajtra ráno nám to letí!“ Last minute znamená pre niektorých dovolenkárov samý stres a takýto typ dovolenky odmietajú aj napriek faktu, že za pobyt zaplatia menej. Je však jedno, či sa balíte na last minute alebo na first moment dovolenku. V dnešnom článku si ukážeme tipy pre všetkých dovolenkárov, prečo sa neplánovanej dovolenky netreba báť a na čo nesmiete zabudnúť, aby ste si ju vychutnali na 100 % a bez zbytočných nervov.

 

Krok č.1 – Analyzujeme  

V prvom rade si musíte uvedomiť, na akú dovolenku idete. Máte hotel all inclusive s leteckou dopravou? Stačí vám príručná batožina s oblečením. Dvojplatničku, 12 osušiek, konzervy a plechovkové pivo nechajte doma. V hoteli dostanete všetko dôležité a opaľovacie krémy sa vo vašej destinácii určite nevypredali.

Ak idete na zážitkovú dovolenku, kde sa budete často presúvať, vezmite so sebou hlavne „survival“ pomôcky. V skratke – len to, čo skutočne použijete. Nebude sa vám chcieť stále baliť a vybaľovať. Ideálnym riešením je výbava, ktorú dostanete do jedného väčšieho ruksaku.

 

Krok č.2 – Vyberáme batožinu?

Hrávali ste niekedy Tetris? Výborne, celé hodiny tréningu môžete konečne využiť. Čím menšia batožina, tým lepšie musíte veci uložiť. Avšak, s menšou batožinou je pri presune menej starostí. Nezabudnite si v nej nechať nejaké miesto na prípadné suveníry. Po ceste naspäť sa vám môže stať, že sa vám do kufra už všetko nezmestí.

Krok č.3 – Čo určite nebrať

V zhone si na rýchlo neuvedomíme, že niektoré veci buď nepotrebujeme, alebo nám ich na letisku zhabú. Vreckové nožíky a iné hlúposti nechajte doma. Chcete si vziať fotoaparát? Ak nie ste profesionálny fotograf, je s ním len zbytočná starosť a rovnako kvalitné fotografie vytvoríte aj s mobilom.

 

Krok č.4 – Čo nikdy nesmiete zabudnúť

Pristúpme spoločne k veciam, ktoré sú nevyhnutné pre každého cestovateľa. Bez nich do zahraničia nikdy nechoďte a trikrát si skontrolujte, či ste niečo nezabudli.Osobné veci – najmä mobil a peniaze, ideálne aj s finančnou rezervou

Doklady – občiansky, pas, víza, letenky, vodičák (medzinárodný) a všetko ostatné, bez čoho vás nepustia ďalej

Lieky  – alergici a cukrovkári by mali spozornieť a nezabudnúť sa spýtať aj na podmienky pre prepravu liekov lietadlom

Oblečenie  – minimálne spodné prádlo a tričko na prezlečenie, plavky a ostatné veci kúpite aj v letovisku

Hygiena – hygienické vreckovky do lietadla a antibakteriálny gél vám bohato postačí

Strava – fľaša s vodou a proteínová tyčinka vás zachránia počas dlhého čakania na letisku

 

Nebojte sa last minute

Stále máte z last minute strach? Existujú hneď dva dôvody, prečo by ste sa ich nemali báť:

1) Ľudia pod stresom pracujú výkonnejšie – je teda pravdepodobné, že za pár hodín sa nachystáte a vytvoríte si program na dovolenku lepšie, ako keby ju plánujete niekoľko mesiacov.

2) Neplánované akcie sú najlepšie – aj vám sa už stalo, že ste sa na niečo tešili a nedopadlo to dobre a naopak neplánovaná akcia dopadla nad vaše očakávania? Toto pravidlo platí aj pri last minute.

Užite si tú najlepšiu neplánovanú dovolenku a nezabudnite nám poslať vaše najkrajšie zážitky!Vybrané zájazdy pre Vás

Naši partneri