Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Na dovolenku letecky, autobusom, autom. Ktorý spôsob dopravy je pre vás ideálny?

Na čo myslieť pri voľbe dopravného prostriedku

Na dovolenku letecky, autobusom, autom. Ktorý spôsob dopravy je pre vás ideálny?

Na dovolenku letecky, autobusom, autom. Ktorý spôsob dopravy je pre vás ideálny?

Cestovanie je neoddeliteľnou súčasťou každej dovolenky. Aby bolo príjemné a bezproblémové, stavte na dopravný prostriedok ideálny pre vás. Najprv sa zamyslite, kam budete cestovať; či ide o vzdialenú destináciu alebo susedný štát. Dôležité sú tiež ďalšie okolnosti. Máte malé deti? Beriete so sebou aj domáceho miláčika? Máte strach z lietania? Objavte spolu s nami pre a proti troch najpoužívanejších dopravných prostriedkov.

Dovolenka letecky

Keď cestujete do vzdialenej destinácie, najlepšou a často aj jedinou možnosťou je letecká doprava. Medzi najväčšie benefity lietania patrí bezpečnosť a tiež rýchlosť. Ráno sedíte v kancelárii nad papiermi a večer si už resetujete hlavu na pláži. Tam, kam by ste cestovali na kolesách dajme tomu 24 hodín, sa vzduchom dostanete za 2 hodiny. Ušetríte tým naozaj veľa času. Treba však počítať aj s dopravou na letisko, čakaním na odlet a transfer z letiska do hotela. Nevýhodou teda môže byť komplikovanejšia doprava a niekoľko prestupov. Okrem toho, nezabudnite že batožina má predpísané limity (veľkosť, váha).

Tento typ prepravy odporúčame pre single dovolenkárov, zamilované dvojice, mladých dynamických ľudí aj rodiny s väčšími deťmi. Menšie deti chcú byť neustále v pohybe, preto uprednostnite kratšie lety a pripravte si do príručnej batožiny niečo, čím ich zabavíte. Ak sa vyberiete na dovolenku letecky, budete mať hlbšie do peňaženky, ale za ten komfort to stojí, čo poviete?

dovolenka letecky

Extra tip: Ak vás let čaká vôbec po prvýkrát, preštudujte si našu príručku Prvýkrát na letisku. Pomôže vám zorientovať sa v tom, ako budete postupovať na letisku pred odletom.

Dovolenka autobusom

Ak si chcete náklady na dovolenku znížiť, autobusová doprava je trefou do čierneho. Ako bonus vám odpadnú starosti so šoférovaním a hľadaním parkovacieho miesta. CK Turancar disponuje modernými autobusmi, takže cestovať na dovolenku autobusom je veľmi pohodlné. Konečne si môžete celé hodiny čítať, pozerať filmy na tablete alebo nadväzovať nové priateľstvá. A cestou späť vytriediť 1268 fotiek z dovolenky. Navyše, z autobusu toho uvidíte oveľa viac ako z lietadla, a tak už samotná cesta môže byť veľkým dobrodružstvom. Veľkou výhodou je tiež to, že takmer nemusíte prestupovať ani čakať. Jednoducho nastúpite v mieste bydliska (alebo v najbližšom meste) a vystúpite pred hotelom vo vysnívanej destinácii.

Takéto cestovanie je veľmi praktické pre starších ľudí, ale pochvaľujú si ho aj rodiny s väčšími deťmi. Cesta autobusom je samozrejme najdlhšia, čo považujeme za najväčšiu nevýhodu. Treba zvážiť vlastný zdravotný stav, pri niektorých diagnózach môže byť niekoľkohodinové sedenie nevhodné. Tiež ak ste zvyknutí všade sa presúvať svojím autom, môže vám na dovolenke chýbať.

doprava autobusom

Dovolenka autom

Vybrať sa na dovolenku autom môže byť z viacerých dôvodov dobrá voľba. Najväčšou výhodou je nezávislosť a sloboda. Nie ste viazaní na čas odletu lietadla ani odchodu autobusu. Cestu si naplánujete podľa seba a môžete si kedykoľvek urobiť prestávku, čo najmä pri malých deťoch oceníte. Dlhé cesty s dojčaťom odporúčame až od 7. - 8. mesiaca, keď dokáže samostatne sedieť.

Chcete si vziať psa? Športový kočík? Bicykel? Nafukovací čln? O zložení posádky a batožiny rozhodujete len a len vy. Vďaka autu môžete lepšie preskúmať nielen vašu destináciu, ale aj okolie. Fakultatívne výlety naberú úplne iný rozmer, nakoľko môžete spoznávať krajinu na vlastnú päsť. Ideálne pre dobrodružné povahy.

Ísť vlastným autom na dovolenku prináša so sebou aj isté nevýhody, respektíve starosti. V prvom rade odporúčame ešte pred dovolenkou skontrolovať technický stav vozidla, ale aj všetky doklady a poistky. Ak sa nemáte s kým vystriedať, šoférovať niekoľko hodín môže byť veľmi únavné. Navyše, na frekventovaných úsekoch sa môžu tvoriť kolóny. Tento spôsob dopravy je vhodný iba pre krátke alebo stredné vzdialenosti. Pri nákladoch treba okrem pohonných hmôt počítať aj s diaľničnými poplatkami, mýtami a poplatkami za parkovanie. Dovolenka autom je skvelý kompromis medzi pohodlím a cenou a u väčšiny Slovákov je veľmi obľúbená.

doprava autom

Veríme, že sme vám uľahčili rozhodovanie a vaše cestovanie bude bezproblémové. Ak ešte neviete kam sa tento rok poveziete alebo poletíte, máme pre vás horúce tipy pre rok 2019.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri