Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Fascinujú vás vodopády? Na Islande ich uvidíte až-až!

Poznávací zájazd Island

Fascinujú vás vodopády? Na Islande ich uvidíte až-až!

Fascinujú vás vodopády? Na Islande ich uvidíte až-až!

Poznávacie zájazdy patria k obľúbeným typom dovoleniek. Človek vypadne zo stereotypu, navštívi zaujímavé miesta a veľa sa dozvie. Fakultatívny letecký zájazd na Island je však niečím špecifický. Na žiadnej inej dovolenke neuvidíte toľko vodopádov ani gejzírov. Letíme už 9. mája!

Poznávací zájazd Island

Najsevernejší európsky ostrov

Ak počas dovoleniek zbierate ohurujúce fotografie, Island vám ich dopraje do zbierky niekoľko. Určite vám o Islande nikto nerozprával bez patričného nadšenia. Ocitnúť sa v krajine, kde sa dá na vlastné oči zazrieť polárna žiara, okúpať sa v Modrej lagúne, vidieť lávové polia, pieskové pláne, jazero meniace farbu podľa aktuálneho počasia alebo obrovské ľadovcové kryhy, to je zážitok na celý život. Jedine na Islande je možné stretnutie ohňa i vody. Vedeli ste, že na Islande sa nachádza až 30 aktívnych sopiek? Je tu aj najväčší počet prírodných bazénov, ktoré sú prirodzene teplé vďaka geotermálnej energii. Voda v týchto prameňoch je plná minerálnych látok, pookreje váš imunitný systém i pokožka.

Island - Gejzíry

Na Islande stretnete zaujímavé typy živočíchov, žijú tu veľryby, delfíny či známe čiernobiele vtáky s veľkými zobákmi (alky bielobradé), ktoré turisti s nadšením pozorujú. A ako sa na Island obliecť? Ak na dovolenku odletíte v letnom období, bude tu príjemných 13 stupňov Celzia. Pohľad na horúcu vodu vystrekujúcu zo zeme a kúdoľ vodnej pary vás však určite zahreje. Prejdite sa dva milióny rokov starým kaňonom a odfoťte si Diamantovú pláž, na ktorej po prílive nájdete obrovské ľadovcové kryhy.

Island - ladovce

Osvieženie na Islande

Dôvod, prečo to turistov každoročne ťahá na Island, je aj možnosť kochať sa okolitou zeleňou, ktorá v kombinácii so zurčiacimi vodopádmi vytvára dojem, že azda ani nejde o skutočnosť. Najkrajší vodopád Gullfoss neďaleko hlavného mesta Reykjavík či jeho 60-metrový príbuzný Seljalandsfoss sa stanú hviezdami vašich spomienok. A že pozorovanie vodopádov nie je žiadna nuda, to sa presvedčíte, keď budete stáť v ich tesnej blízkosti, začujete, ako dunia, hrmia a ukazujú svoju majestátnosť. Aby to nepôsobilo strašidelne, príroda si to krásne vymyslela – silu vodopádov zjemnila dúhou, ktorá sa zvedavým turistom kde-tu zjaví, aby im ukázala svoju moc. Keď sa budete prechádzať popri sopečných pohoriach nápadne červenkastej farby a turistické chodníky vás povedú popri potôčikoch a jazerách kontrastnej modrej farby, poviete si, že dovolenka na Islande rozhodne stála za to.

Island príroda

Vybrané zájazdy pre Vás

Naši partneri